Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepājas” basketbolistes piedzīvo neveiksmi mačā pret RSU

“Liepājas” basketbolistes trešdien Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) spēlē piedzīvoja neveiksmi pret “Rīgas Stradiņa universitātes” (RSU) basketbolistēm.

14.12.2022 20:16

LETA/ sportacentrs.com

RSU izbraukumā ar rezultātu 78:63 (18:13, 17:19, 16:18, 27:13) guva panāku pār “Liepāju”, uzvarot astotajā spēlē pēc kārtas.

Liepājnieces trešdien spēlēja lieliski, tiesa, RSU pieveikšanai ar to bija par maz. Rīgas studentes apspēlēja Liepāju piektajā oficiālajā spēlē pēc kārtas. Pērn rīdzinieces bija labākas regulārās sezonas otrajā cīņā, abos Baltijas līgas ceturtdaļfinālos un Latvijas pusfinālā.

Liepāja: Ķīvīte, Šmite, Kļeščova, Koreņika, Grigorjeva.
RSU: Vīksne, Mote, Šepte, Miķelsone, Ozola.

Katrīna Ozola guva pirmos četrus punktus spēlē, savukārt Elzas Bieriņas trīspunktu metieni panāca viešņām septiņu punktu pārsvaru – 16:9. Mājinieces salīdzinoši biežāk kļūdījās, taču sparīgi cīnījās par katru atlēkušo bumbu un nedeva pretiniecēm daudz iespēju atkārtotiem uzbrukumiem. Pirmās ceturtdaļas beigās 18:13 RSU labā.

Nākamās ceturtdaļas sākumā liepājnieces pēc Raivitas Koreņikas un Martas Kaupmanes metieniem izlīdzināja rezultātu, bet Enijas Ķīvītes trīspunktnieki panāca sešu punktu pārsvaru – 20:26. Brīdi vēlāk arī septiņu punktu priekšrocība – 23:30. RSU sāka agresīvāk spēlēt aizsardzībā, izprovocējot kļūdu sēriju. Puslaika beigās viešņas atjaunoja plus trīs – 35:32.

Spēle atsākās ar sekmīgām Ķīvītes darbībām uzbrukumā. Aizsardze guva divus punktus, pēc tam izcīnīja atlēkušo bumbu pie RSU groza – 35:36. Uzteicams arī Paulas Kļeščovas un Madaras Šmites veikums. Liepājas ārējās līnijas trio pirmajās trīs ceturtdaļās izcīnīja 11 bumbas uzbrukumā un radīja nemitīgas galvassāpes rīdzinieču aizsardzībai. Pusstundas izskaņā plus viens – 51:50.

RSU rezervistu pienesums (18-5) un Māras Motes lieliskās sekmes metienos no distances nosvēra svaru kausus viešņu labā. Cēsu sporta skolas audzēkne ceturtajā ceturtdaļā realizēja trīs tālmetienus, pakāpeniski palielinot rīdzinieču pārsvaru līdz divciparu skaitlim – 73:63. Izskaņā rezultāta starpība turpināja augt.

Liepāja/LSSS – Rīgas Stradiņa Universitāte 63:78 (13:18, 19:17, 18:16, 13:27)

Liepāja: Kļeščova 23 (2p 8/13, 3p 1/5, 1p 4/4; 9ab, 4rp, 3pb), Koreņika 13 (2p 6/13, 3p 0/1, 1p 1/2; 6ab, 4pb), Ķīvīte 12 (2p 3/7, 3p 2/6), Šmite 8 (7ab), Kaupmane 3, Grigorjeva 2, Urtāne 2, Brikmane, Aploka, Muzikante, Dreimane, Ekšteina. Treneris Rūdolfs Rozītis.
RSU: Mote 19 (2p 2/4, 3p 5/7, 1p 0/2; 5rp, 3pb), Šepte 12 (2p 4/7, 3p 1/2, 1p 1/3; 6ab, 5rp, 2bm), Ozola 11 (2p 5/9, 3p 0//2, 1p 1/2; 9ab, 3pb), Vīksne 10 (2p 5/7; 6rp), Miķelsone 8, Šteinharde 8 (+22), Bieriņa 6 (3p 2/2), Otto 4 (6ab); Mālmane. Treneris Matīss Rožlapa.
Tiesneši: Rihards Baumanis, Reinis Līnis, Emīls Vizulis.