Trešdiena, 1. maijs Ziedonis

Foto un video: “Liepāja”/LSSS uzvara pirmajā LSBL pusfināla spēlē

Ar SBK “Liepāja/LSSS” un “RSU” dueli Liepājas Olimpiskā centra arēnā sākās Latvijas Sieviešu basketbola līgas pusfināla sērija. Cīņā līdz divām uzvarām liepājnieces pirmajā mačā guva panākumu ar 73:65 (15:17, 17:14, 16:16, 25:18).

03.04.2024 21:06

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Kļeščova, Lipe, Ķīvīte, Aploka, Kaupmane.

Pēc kurzemnieču cīņām Baltijas līgā mūsējām dienaskārtībā seko LSBL pusfināls. “RSU” pašmāju izslēgšanas spēles sāka no ceturtdaļfināla, kur divu  maču summā ar 149:116 uzvarēja “TTT juniores”.

Baltijas līgas regulārajā turnīrā liepājnieces un studentes divās savstarpējās cīņās uzvaras dalīja uz pusēm (68:61 un 46:49).

Tehnisku problēmu dēļ spēle sākās ar 15 minūšu nosebošanos, un arī tad visas ligas netika novērstas, jo TV ekrānā rezultāts vēl kādu laiku netika atspoguļots.

Liepājnieces produktīvi iesāka cīņu, grozam uzbrūkot ar atzīstamu precizitāti un sekmīgi darbojoties tā tuvumā.

Viešņu treneris Mārcis Pliens pēc nesekmīgā ievada pieprasīja minūtes pārtraukumu, un ceturtdaļas turpinājumā spēku samēri izlīdzinājās.

Mūsējo uzbrukums nedaudz iestrēga sāncenšu aizsardzības žņaugos, bet īsi pirms pirmās atpūtas studentes ar trejaci pārņēma vadību.

Līdzīgi komandas aizvadīja mača otro posmu, kad mājinieces veica 6:0 izrāvienu, bet viešņu trenera korpuss sasauca savas padotās uz apspriedi.

Rīdzinieču uzbrukums joprojām kliboja, pirmos punktus no spēles gūstot pēc nospēlētām teju piecām minūtēm.

Pēc atzīstamā nogriežņa snieguma kritums sekoja jau laukuma saimniecēm, un cīņa atgriezās līdzvērtīgā gultnē.

Pēc nospēlētā puslaika mūsējām bija vājāka metienu precizitāte (31%:40%), bet labāka statistika cīņā par atlēkušajām bumbām (30:20).

Sākoties otrajam puslaikam komandas regulāri apmainījās sekmīgām darbībām, mūsējām saglabājot nelielu pārsvaru.

Drošāku handikapu lauvenes ieguva pēc Esteres Petrus tālmetiena, kad tablo izgaismoja 44:36.

Attīstīt iekrāto liedza nesagatavotie uzbrukumi, un pirms cīņas izšķirošā nogriežņa vienības šķīra tikai viens punkts.

Spriedze laukumā neatkāpās ne uz mirkli, un sāncenses bija viena otras cienīgas. Lielas svārstības rezultātā nenotika, un tikai nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām kurzemnieces iekrāja plus seši.

Izšķirošas bija nākamās epizodes, kad rīdzinieces kļūdījās laukuma centrā, tad izmeta gaužām neprecīzu tālmetienu, savukārt laukuma saimnieces savus uzbrukumus veidoja pacietīgi, turklāt rezultatīvi, kas galotnē nodrošināja uzvaru.

Mājinieču rindās pa 15 punktiem guva Paula Kļeščova un Marta Kaupmane.

Sērijas otrā spēle norisināsies 7. aprīlī “Rimi” Olimpiskajā centrā, bet, ja būs nepieciešams trešais mačs, tad komandas atgriezīsies Liepājā 13. aprīlī.