“Liepājas” basketbolisti ar 68:89 piedzīvo zaudējumu pret “Latvijas Universitāti”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā pirms Ziemassvētkiem sev dāvanu sagādāja “Latvijas Universitātes” basketbolisti, kuri ar rezultātu 89:68 sakāva “Liepāju”, ielecot play-off zonā.

22.12.2021 19:24

LU studentu rindās šajā spēlē iztrūka garā gala līderis Edvards Mežulis, savukārt liepājniekiem nācās spēlēt bez jau ilgāku laiku no ierindas izkritušajiem Renāra Birkāna un Vernera Koha.

Jāpiemin, ka studenti šajā spēlē bija visai zaglīgi, astoņas reizes nolaupot pretinieku bumbas. Visnadzīgākais bija Eduards Avotiņš, kura rēķinā pieci no komandas veiktajiem astoņiem stīliem.

“Latvijas Universitātes” panākumu kaldināja Dāvids Vīksne, kurš izcēlās ar 24 gūtiem punktiem un desmit izcīnītām atlēkušajām bumbām, tādējādi piekto reizi sezonā sakrājot “double-double” rādītājus.

Kurzemnieku kapteinis Roberts Krastiņš bija savas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 14 gūtiem punktiem, bet pa 11 guva Roberts Bērziņš, Zigmārs Raimo un Kārlis Šiliņš.

Sākumsastāvi:

LU: Vitoļskis, Putāns, E.Avotiņš, Vīksne, R.Avotiņš.
Liepāja: Bērziņš, Žunda, Krastiņš, Raimo, Šiliņš.

Enerģiski spēli iesāka studenti, divus metienus pēc kārtas realizējot Albertam Putānam, kuram rezultatīvi pievienojās Dāvids Vīksne, pirmajās četrās minūtēs panākot LU +12. Pirmās ceturtdaļas vidū vairākus trejačus realizēja kurzemnieki un Roberts Krstiņš perioda noslēgumā izprovocēja pārkāpumu trīs punktu metienā. “Liepājas” kapteinis trāpīja visus trīs sodiņus, pēc desmit spēlētām minūtēm dodot savai komandai vadību ar 26:25.

Otrās ceturtdaļas ievadā Eduards Avotiņš divreiz pēc kārtas “aplaupīja” pretspēlētājus un ļāva savai komandai gūt vieglus punktus, liekot Artūram Visockim-Rubenim prasīt minūtes pārtraukumu. Studenti turējās priekšā arī pēc liepājnieku sapulcītes un Norberta Strautiņa gūtie punkti ļāva studentiem pārtraukumā doties ar deviņu punktu pārsvaru – 51:42.

Arī otrajā puslaikā studenti turpināja izdarīt spiedienu uz spēlētājiem ar bumbu, vairākkārt “aplaupot” pretiniekus vēl viņu laukuma pusē. Liepājas basketbola audzēknis Uvis Vārna ar māņkustību tika garām pretinieku centram Kārlim Šiliņam, trešās ceturtdaļas vidū sasniedzot studentiem 17 punktu pārsvaru. Pirms pēdējām desmit minūtēm mājinieki bija priekšā ar 71:57.

Pēdējā ceturtdaļā Guntim Endzelam vajadzēja piebremzēt savas komandas spēlētājus, lai tie neiesaistītos hipodromā un spēlētu pozicionāli gudru basketbolu. Ar Putāna un Avotiņa precīzajiem trīs punktu metieniem tika iedzītas pēdējās naglas liepājnieku cerībās uz pozitīvu iznākumu. Studenti spēles beigu signālu sagaidīja ar rezultātu 89:68, kas Gunta Endzela padotajiem ļāvis tikt pie sezonas piektās uzvaras Latvijas-Igaunijas līgas čempionātā.

“Latvijas Universitāte” – “Liepāja” 89:68 (25:26, 26:16, 20:15, 18:11)

LU: Vīksne 24 (10 atl.b.), E.Avotiņš 15 (5 pārtv.b.), Vitoļskis 12, Putāns 12, Strautiņš 9, Vārna 5, R.Avotiņš 3, Briedis 3, Miglinieks 3, Kampuss 2, Lucis 1, Čavars.
Liepāja: Krasstiņš 14, Bērziņš 11, Raimo 11 (10 atl.b.), Šiliņš 11, Žunda 8, Vītols 4, Hlebovickis 3, Jakubauskis 2, Salmiņš 2, Vuciņš 2, Meinarts.