“Liepājas” basketbolisti pagarinājumā piedzīvo neveiksmi un ar 92:96 zaudē “Ventspilij”

“Pafbet” apvienotajā Latvijas un Igaunijas līgā no vēl vienas neveiksmes izdevās izvairīties “Ventspils” komandai, kas pamatlaika beigās bija piecu punktu iedzinējos pret “Liepāju”, taču izcīnīja papildlaiku, kurā sīvā cīņā uzvarēja ar 96:92.

02.03.2021 20:42

23 punktus “Ventspilij” guva Kriss Kofijs, sagādājot “Liepājai” ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Abas Kurzemes komandas šo maču sagaidīja ne pārāk veiksmīgā posmā, un “Ventspils” 2021. gadā līdz šim bija pārspējusi tikai “Latvijas Universitāti”, pārējās četrās spēlēs zaudējot.

Šodien šo statistiku izdevās uzlabot un izcīnīt sezonas trešo uzvaru pār “Liepāju”, kas ļāva “Ventspilij” otru Kurzemes komandu turnīra tabulā atbīdīt tālāk no sevis un “Final 6” dalībnieču loka.

Savukārt “Liepājai” šodien piedzīvotā neveiksme bija ceturtā pēc kārtas, turklāt jo īpaši sāpīga tādēļ, ka gan pamatlaika beigās tā bija tuvu uzvarai, gan tādēļ, ka arī papildlaika pēdējā minūtē bija laba iespēja atspēlēties vai pārņemt vadību.

Ja “Liepājai” būtu izdevies uzvarēt, tā būtu nonākusi tikai divu uzvaru attālumā no “Ventspils” apsteigšanas kopvērtējumā.

“Ventspils” sastāvā ar 23 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām izcēlās Kristofers Kofijs, kurš nospēlēja 36 minūtes un trāpīja 10 no 14 metieniem no spēles.

18 punktus pievienoja Artūrs Ausējs, kamēr 16 sameta Māris Gulbis. “Ventspils” spēlēja veiksmīgāk zem groziem, uzvarot gan cīņā par atlēkušajām bumbām (46:39), gan gūtajos punktus no groza apakšas (50:40).

“Liepāja” tikmēr veica gandrīz divreiz vairāk rezultatīvu piespēļu (23 pret 14), un tās sastāvā 18 punktus iemeta Renārs Birkāns, kuram lielajā spēles laikā (41:12 minūtes) arī deviņas rezultatīvas piespēles.

Pa 15 punktiem iemeta Dāvis Geks un Roberts Krastiņš, bet kopumā seši “Liepājas” spēlētāji sasniedza desmit gūto punktu robežu.

“Ventspilij” neveiksmīga izvērtās otrā ceturtdaļa, kurā tika ielaisti 30 punkti, un “Liepāja” puslaika pārtraukumā devās ar nelielu pārsvaru (46:45).

“Liepāja” pēc tam gandrīz visu laiku turējās vadībā, taču “Ventspils” ar vairākiem precīziem tālmetieniem noturējās spēlē un ceturtās ceturtdaļas vidū arī pārņēma vadību. Tiesa, tikai uz brīdi un “Liepāja” bija visnotaļ tuvu uzvarai.

Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Krastiņš ar tālmetienu panāca 83:78 par labu “Liepājai”, piecu punktu pārsvars liepājniekiem bija arī pēdējā minūtē, kad divus punktus savai komandai izcīnīja Sīpoliņš.

Taču Kriss Kofijs ar tālmetienu atjaunoja izredzes “Ventspilij”, Liepājai svarīgā brīdī tikai vienu soda metienu no diviem iemeta Blumbergs, un “Ventspilij” palika 11 sekundes sadeldēt trīs punktu deficītu.

To izdevās paveikt, kad noteikumu pārkāpums tika fiksēts Sīpoliņam, Kristapam Medisam pēc sarežģīta tālmetiena piezemējoties uz Sīpoliņa kājas, un Mediss iemeta visus trīs soda metienus (86:86).

Pamatlaika pašā izskaņā Blumbergs neizmantoja iespēju izraut “Liepājai” uzvaru, bet papildlaikā jau labāk veicās “Ventspilij”, tiekot piecu punktu vadībā.

Minūtes laikā Krastiņš un Bērziņš to likvidēja, panākot 92:92, bet Māris Gulbis ar atkārtotu metienu sarūpēja savai komandai vadību.

“Liepājai” gan bija 40 sekundes atgūties, taču tika pieļauta kļūda, Mediss tika pie soda metieniem un nekļūdījās, sarežģītā mačā tomēr ļaujot “Ventspilij” uzvarēt ar 96:92.

“Liepāja”-“Ventspils” 92:96

(16:21, 30:24, 17:17, 23:24, 6:10)
Liepāja: Birkāns 18 (9 rez.p.), 15 Geks, Krastiņš 15, Gromovs 12, Raimo 11, Sīpoliņš 10, Blumbergs 7, Bērziņš 4, Ozoliņš, Senbergs, Čudars, Jakubauskis.
Ventspils: Kofijs 23 (16 atl.b.), Ausējs 18, Gulbis 16, Šeļakovs 10, Reimans 9, Rendlss 8, Mediss 7, Lasenbergs 3, Ķilps 2, Šulcs, Lācis, Krūmiņš.