Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepājas” basketbolisti papildlaikā pārspēj “Rīgas Zeļļus”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā bija nepieciešamas papildus piecas spēles minūtes, lai noskaidrotu uzvarētāju cīņā starp “Liepāju” un “Rīgas Zeļļiem”. Sekmīgu spēles 45. minūti aizvadot Kristapam Ķilpam, kurzemnieki guva uzvaru ar 84:81.

12.12.2023 21:15

Liepājnieki pirms šīs spēles bija guvuši divas uzvaras pēc kārtas, kamēr “Rīgas Zeļļu” pēdējās četrās spēlēs zaudējumi apmaiņus mijušies ar panākumiem.

Spēli ar precīzu trejaci liepājniekiem ievadīja Kristaps Miglinieks, bet pēc Kristapa Ķilpa metiena kurzemnieku pārsvars sasniedza +5.

Rīdzinieku uzbrukuma vezumu vilka Francis Lācis, bet īsi pirms pirmās ceturtdaļas beigām kuplās matu cirtas apgriezušais Džordžs Natsvlišvili iecirta bumbu grozā no augšas, palīdzot pēc desmit spēlētām minūtēm zeļļiem būt priekšā ar 18:17.

Otrajā ceturksnī turpinājās Lāča viesizrāde Liepājas olimpiskajā centrā, zeļļu garajam spēlētājam jau mača pirmajā pusē individuāli sakrājot 19 punktus. Lielāko pirmā puslaika pārsvaru rozā komanda sasniedza pēc Uģa Pinetes trejača, panākot +13.

Pēdējās divās minūtēs Artūra Visocka-Rubeņa padotie divreiz pietuvojās līdz astoņiem punktiem, tomēr pats zeļļu kapteinis realizēja puslaika noslēdzošo metienu, aizsūtot komandas atpūtā pie 45:35 par labu galvaspilsētas komandai.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē abas komandas dancoja ap desmit punktu rezultātu starpības atstatumu. Lielāko pārsvaru rīdzinieki panāca tieši trešā ceturkšņa vidū, Dāvidam Vīksnem uz tablo uzstādot 59:45.

Bailīga epizode sekoja ex-liepājniekam Jurim Vītolam, kurš skrienot aizsardzībā nokrita gar zemi un ķēra pie sava ceļgala. “Rīgas Zeļļu” medicīnas personāla pārstāvis steidza pārbaudīt 18 gadus vecā saspēles vadītāja ceļgalu, tomēr ātra pārbaude ļāva secināt, ka viss ir kārtībā.

Savukārt pēdējās divās perioda minūtēs ar galvām saskrējās Toms Skuja un Ričards Vitoļskis.

Sekmīga ceturtdaļas izskaņa ļāva “Liepājai” likvidēt visu viesu pārsvaru, pirms izšķirošajām desmit minūtēm rezultātam nonākot līdzsvarā – 59:59.

Ceturtajā ceturksnī Viktora Iļjina realizētais trīs punktu gājiens izlīdzināja spēles rēķinu, bet Emīla Krūmiņa sekmīgais caurgājiens pirmo reizi otrā puslaika gaitā līderu godā nostādīja liepājniekus (66:64).

Nervozā un kļūdām bagātā noslēdzošās ceturtdaļas cīņā pēdējās divas spēles minūtes pienāca ar minimālu mājinieku pārsvaru. “Rīgas Zeļļiem” svarīgu stūra tālmetienu grozā raidīja Vīksne, atjaunojot viena punkta vadību rīdziniekiem.

Līdzsvaru uz tablo atjaunoja Reinis Avotiņš – 73:73. Pēdējās sekundes metienu pamatlaikā netrāpīja Ojārs Bērziņš, liekot komandām gatavoties papildus piecām spēles minūtēm.

Ja abas komandas bija gatavas cīnīties pagarinājumā, tad spēles uzbrukuma laika tablo nolēma padoties un virsstundas nestrādāt.

Pagarinājuma pēdējā minūte sākās pie neizšķirta rezultāta 77:77. Divu spēlētāju izšķirošās minūtes izrādē Kristaps Ķilps guva septiņus punktus, kamēr kanādietis Osbrons sakrāja piecus, aizmetot garām svarīgu soda metienu.

Ar beigu rezultātu 84:81 “Liepāja” guva savu astoto uzvaru, pavadot zeļļus ļoti sarežģītā decembra otrās puses spēļu ciklā.

“Liepājas” rezultatīvākais spēlētājs ar 19 gūtiem punktiem bija Emīls Krūmiņš, bet pēdējās minūtes varonis Kristaps Ķilps kopumā savas komandas rēķinā ieskaitīja 16 punktus, aizsniedzoties arī līdz “double-double” rādītājiem ar desmit izcīnītām bumbām.

Francis Lācis bija rezultatīvākais spēles dalībnieks, zeļļu rindās gūstot 22 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas.

“Liepāja” – “Rīgas Zeļļi” 84:81 (17:18, 18:27, 24:14, 14:14, 11:8).

Liepāja: Krūmiņš 19, Ķilps 16 (10 atl.b.), Bērziņš 12, Dubults 12 (12 atl.b.), Vitiļskis 8 (5 kļ.), Avotiņš 6, Iļjins 5 (14 atl.b.), Miglinieks 3, Freimanis 3.
Rīgas Zeļļi: Lācis 22 (11 atl.b.), Vīotls 13, Pinete 12, Vīksne 11 (8 atl.b., 3 pārt.b.), Osborns 10, Skuja 9 (5 rez.p.), Berkolds 2, Natsvlišvili 2, Galdiņš.