Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Latvijas – Igaunijas basketbola līgā četru zaudējumu sēriju pārtrauca “Liepājas” basketbolisti, kuri savā laukumā ar rezultātu 83:74 bija pārāki pār “Valmiera Glass/ViA” vienību.

13.03.2024 20:49

Savu līdz šim spožāko spēli liepājnieku rindās aizvadīja Henriks Bajars, kurš izcēlās ar 14 gūtiem punktiem

“Liepājai” spēli pret vidzemniekiem nācās aizvadīt bez jau ilgāku laiku traumu dziedējošā komandas kapteiņa Roberta Freimaņa, kā arī bez Klāva Dubulta.

Savukārt Nikolaja Mazura trenētajā komandā pēdas kaula lūzuma dēļ no ierindas izkritis Jānis Kaufmanis.

Pret kurzemniekiem “Valmiera Glass/ViA” sākumsastāvam izvēlējās kustīgāku variantu starta pieciniekā sūtot Rostislavu Novicki, bet Marošu Zelizņāku spēles ievadā atstājot uz soliņa.

Spēles pirmajām minūtēm apņēmīgāk noskaņojušies bija valmierieši, kuri ar Edmunda Elkšņa un Kristofera Karslona trāpītajiem trejačiem aizmuka deviņu punktu atstatumā.

Ar pieciem pēc kārtas gūtiem Emīla Krūmiņa punktiem, “Liepāja” veica strauju atspēlēšanos pirmā ceturkšņa otrajā pusē.

Perioda pēdējā minūtē liepājnieki pārņēma spēles vadību ar Ričarda Vitoļska trejaci, bet efektīgu punktiņu ceturtdaļai pielika Henrika Bajara metiens – 22:18.

Otrajā spēles ceturtdaļā “Liepājas” pārsvars pieauga līdz septiņiem punktiem, taču smags trieciens kurzemniekiem nāca perioda vidū. Pēc sadursmes ar pretspēlētāju Emīls Krūmiņš nebija gatavs turpināt spēli un laukumu pameta ar komandas biedru palīdzību.

Arī bez sava pamatsastāva saspēles vadītāja liepājnieki turējās pie vadības groziem. Vēlreiz ceturtdaļu ar rezultatīvu metienu pabeidza Bajārs, no tālienes dodot 38:34.

Valmieriešiem trešajā ceturksnī nekādi neizdevās novest līdz galam rezultāta starpības likvidēšanu. Mājiniekiem allaž izdevās realizēt metienus, kas turēja Kurzemes vienību pie vadības grožiem.

Ar Ojāra Bērziņa tālmetienu ceturkšņa vidū rezultāts kļuva 50:43. Divas minūtes līdz trešā perioda izskaņai Bajārs guva jau savu desmito punktu, kļūstot par pirmie liepājnieku ar divciparu skaitli statistikas anālēs.

Ceturtdaļas pēdējā minūtē Kajs Hansberijs guva piecus punktus pēc kārtas, samazinot vidzemnieku deficītu līdz trīs punktiem – 53:56.

Artūrs Visockis-Rubenis, redzot sava spēlētāja sekmīgo sniegumu un pārliecību cīņā pret valmieriešiem, turpināja turēt laukumā 21 gadu veco Bajāru.

Tieši viņa trejacis četras minūtes pirms spēles beigām panāca mājiniekiem +8.

Pēdējās divās minūtēs vēl cerību stariņu vidzemniekiem pavēra Karlsona tālmetiens, tomēr sekojošie Nikolaja Mazura komandas mēģinājumi bija neveiksmīgi.

Senekam Naitam atšķirībā no Ričarda Vanaga izdevās apzināti raidīt bumbu garām soda metienā, taču Bajāra garās rokas bija tās, kas sagrāba atlēkušo bumbu.

Ar sekmīgu cīņu par atlēkušajām bumbām “Liepāja” nosargāja uzvaru ar 83:74.

“Liepāja” – “Valmiera Glass/ViA” 83:74 (22:18, 16:16, 18:19, 27:21)

Liepāja: Bērziņš 18, Bajārs 14, Ķilps 13 (9 rez.p.), Avotiņš 11, Vitoļskis 9, Krūmiņš 8, Šulcs 5, Iļjins 4 (11 atl.b.), Soldatenoks 1, K. Miglinieks.
Valmiera: Naits 19, (13 atl.b., 5 rez.p.) Karlsons 13, Hansberijs 13, Sīpoliņš 9 (8 atl.b.), Elksnis 8, Novitskis 6, Zrno 3, Zelizņāks 3, Greitāns, P. Miglinieks, Zvīnis.