Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepājas” basketbolisti sasniedz Latvijas kausa ceturtdaļfinālu

“Ventspils” un “Liepājas” vienības svētdien pārliecinoši sasniedza “Užavas” Latvijas kausa basketbolā ceturtdaļfinālu.

17.12.2023 19:01

LETA/ liepajniekiem.lv

Trešās kārtas atbildes spēlē “Liepāja” mājās ar 91:44 (24:13, 23:10, 25:11, 19:10) pārspēja “Salaspils Sporta skolas” vienību un divu spēļu summā uzvarēja ar 183:96.

Liepājnieku rindās ar 16 punktiem izcēlās Reinis Avotiņš, 14 punktus guva Ojārs Bērziņš, bet Kristaps Miglinieks un Roberts Freimanis tika pie attiecīgi 12 un 11 punktiem. Salaspils vienībā Kristiāns Pastors guva 12 punktus.

Citā atbildes mačā ventspilnieki savā laukumā ar 109:64 (22:11, 30:21, 27:18, 30:14) uzvarēja “Gulbenes Buki”/BJSS vienību, divu maču summā svinot panākumu ar 198:133.

Mājinieku uzvaru sekmēja Artūrs Ausējs, kurš izcēlās ar 23 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, 17 punktus pievienoja Frensiss Deišons, kamēr vēl 11 punktus guva Renārs Birkāns.

Gulbenes komandā Edgars Kaufmanis ar 21 punktu bija rezultatīvākais, bet vēl 14 un 12 punktus guva attiecīgi Jānis Engers un Rolands Šulcs.

Ceturtdaļfinālā jau iepriekš bija iekļuvusi “Latvijas Universitāte” (LU), kas divu maču summā ar 211:130 uzvarēja “Tukums”/TSS komandu.

Savukārt sestdien ceturtdaļfinālu sasniedza”Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola”, kas divu spēļu summā ar 219:153 apspēlēja “Kandava”/”Anzāģe” basketbolistus, “Rīgas Zeļļi”, divu maču summā ar 182:133 uzvarot RSU/”VEF Rīga”, kā arī “Ogre”, kas divu cīņu summā ar 222:120 sagrāva “Cēsis”/”Cēsu sporta skola” vienību.

Ceturtdaļfinālā LU spēkosies ar “Ventspili”, ogrēniešu pretiniece būs “Liepāja”, kamēr “Rīgas Zeļļi” tiksies ar Valmieras basketbolistiem.

Ceturtajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā seši trešās kārtas dueļu uzvarētāji izveidos trīs pārus, noskaidrojot trīs pusfinālistus.

Pusfinālā trijiem ceturtdaļfināla uzvarētājiem pievienosies FIBA Čempionu līgā startējošā “VEF Rīga”.

Pagājušajā sezonā “VEF Rīga” otro reizi pēc kārtas uzvarēja Latvijas kausā, finālā ar 87:66 pārspējot “Liepāju”.

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām 2021. gadā atsākās pēc 27 gadu pārtraukuma.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.