Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepājas” basketbolisti savā laukumā pārspēj LU

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā trešo panākumu pēdējās četrās cīņās guva “Liepāja”, kas savā laukumā ar 87:80 pārspēja pastarīti “Latvijas Universitāti”, sagādājot tai 11. neveiksmi aizvadītajos 11 mačos.

11.12.2020 21:40

Liepājnieki mācu iesāka visnotāl pārliecinoši, pirmajā ceturksnī veicot divus astoņu punktu izrāvienus pēc kārtas un iegūstot pārsvaru ar 23:9. Otrajā ceturtdaļā cīņas ritējums nedaudz izlīdzinājās – studenti gan nespēja būtiski samazināt rezultāta starpību, taču LU vismaz izdevās panākt to, ka “Liepāja” spēles likteni neizšķir vēl pirms puslaika beigām – 42:32.

Pēc 15 minūšu pārtraukuma viesi no Rīgas laukumā pārņēma iniciatīvu, otro puslaiku iesākot ar septiņiem punktiem pēc kārtas, kas ļāva pietuvoties līdz 39:42. Turpinājumā LU basketbolistiem divreiz izdevās uz tablo atgūt līdzsvaru (57:57, 59:59), taču liepājnieki studentiem neļāva paveikt ko vairāk. Ceturtās ceturtdaļas ievadā bijušais LU komandas līderis Renārs Birkāns un Zigmārs Raimo kopīgi nokārtoja mājiniekiem 11 punktu atrāvienu, lielā mērā nosverot svaru kausus par labu “Liepājai” – 74:62.

Minētais Birkāns LU komandu sāpināja ar 16 gūtiem punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. 16 punktus mājinieku labā iemeta arī Iļja Gromovs, kuram arī sešas atlēkušās bumbas, un Dāvis Geks, kura rēķinā arī piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt LU vienību nespēja glābt Kārļa Žundas 21 punkts, piecas bumbas zem groziem un četras rezultatīvās piespēles.

Turpinājumā “Liepāja” 19. decembrī viesosies pie “Valmiera Glass/ViA”, bet LU dienu iepriekš spēlēs Ventspilī.

Liepāja – Latvijas Universitāte 87:80 (23:13; 19:19; 19:27; 26:21)

Liepāja: Birkāns 16 (8rp, 3kļ), Gromovs 16 (6ab, 3kļ), Geks 16 (5rp, 3kļ), Sīpoliņš 14 (4ab), Raimo 11 (5ab), Krastiņš 6 (5rp, 3pārtv.b, 4piez), R. Bērziņš 4 (3kļ, 3pārtv.b, 5piez), Blumbergs 4, Šenbergs, Ozoliņš, Čudars.
LU: Žunda 21 (5ab, 4rp, 4kļ), Putāns 17 (5piez), Mežulis 13 (9ab, 4kļ), Miška 10 (4ab), Ramza 6 (6ab, 5kļ, 4rp), Strautiņš 6 (4piez), Miglinieks 3, Avotiņš 2, Viljamsons 2 (4piez), Arnītis, Vārna, Kampuss.