Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepājas” basketbolisti uzvar LIBL spēlē

“Liepāja” ceturtdien savā laukumā svinēja uzvaru “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē.

02.11.2023 20:54

“Liepāja” mājās ar 72:65 (21:21, 19:22, 16:12, 16:10) apspēlēja Raplas “Avis Utilitas”.

Mājiniekiem 20 punktus guva Roberts Freimanis, kurš iemeta visus trīs divpunktu metienus un četrus no sešiem tālmetieniem.

15 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un četras pārtvertas piespēles sakrāja Klāvs Dubults, bet pa 12 punktiem guva Kristaps Ķilps, kura kontā arī septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, un Kristaps Miglinieks, kurš sakrāja arī sešas atlēkušās bumbas.

Viesiem 15 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Obrads Tomičs, 12 punktus guva Volodimirs Ševčenko, bet desmit punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Tormi Nītss.

Līdzīgā spēlē neviena no komandām neieguva lielāku pārsvaru par četriem punktiem, līdz 18. minūtē 36:31 pārsvaru pēc Erika Hantera divpunktu metiena panāca Raplas basketbolisti, vēl pēc brīža panākot sešu punktu pārsvaru (41:35).

Puslaiku mijā, gūstot 11 punktus pēc kārtas, liepājnieki ar Roberta Freimaņa tālmetienu panāca 48:43 pārsvaru, taču arī tālāk par sešu punktu pārsvaru netika, Freimanim ar vēl vienu trīspunktu metienu panākot 51:45.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā rezultāts uz tablo atkal bija līdzīgs, bet 58 sekundes pirms pamatlaika beigām Kristaps Ķilps ar trīspunktu gājienu atjaunoja mājiniekiem pārsvaru – 67:65.

Atbildes uzbrukums igauņiem nebija sekmīgs, atlēkušo bumbu izcīnot Ervīnam Jonātam, pret kuru Raplas kluba spēlētāji tūlīt pārkāpa noteikumus, Jonātam realizējot abus soda metienus (69:65).

Liepājnieki ar četrām uzvarām septiņās spēlēs ir pakāpušiem uz septīto vietu, bet Raplas basketbolisti, kuri ir uzvarējuši trīs no deviņām cīņām, atrodas 11. vietā.

“Liepājas” rezultatīvākais spēlētājs šosezon līdz ceturtdienas spēlei bija Kristaps Ķilps, kurš vidēji mačā bija guvis 18,2 punktus, atzīmējoties arī ar 4,8 atlēkušajām bumbām un 2,5 rezultatīvām piespēlēm.

Ražīgi bija spēlējis arī Klāvs Dubults, caurmērā gūstot 11,6 punktus un izcīnot 8,8 bumbas zem groziem.

Pretiniekiem visproduktīvāk bija spēlējis Obrads Tomičs, vidēji mačā sakrājot 12,3 punktus un 6,7 atlēkušās bumbas.