Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepājas” basketbolistiem pārliecinoša uzvara Latvijas kausa ceturtdaļfināla pirmajā spēlē

Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas ceturtdaļfināla dueli ar izbraukuma uzvaru izdevies sākt “Liepājas” basketbolistiem, kuri ar rezultātu 96:74 uzveica “Ogri”.

06.01.2024 19:38

Artūra Visocka-Rubeņa trenētie liepājnieki pret sava vadoņa kādreizējo komandu iesāka ļoti sekmīgi, gūstot spēles pirmos septiņus punktus.

Nonākuši pie vadības grožiem, “Liepājas” basketbolisti pirmajā ceturtdaļā tuvāk par četru punktu starpību savus pretiniekus nepielaida.

Tuvojoties pirmā spēles nogriežņa beigām, četrus punktus individuāli sakrāja Ojārs Bērziņš, bet pirmo ceturtdaļu ar precīzu caurgājienu pabeidza Ričards Vitoļskis, dodot vēju pilsētas komandai vadību ar 28:16.

Liepājnieku iegūtais pārsvars nozīmīgi neruka otrās ceturtdaļas gaitā, kurā viesi bija nostabilizējušies pie aptuveni desmit punktu pārsvara.

Pašās pirmā puslaika beigās bumbu grozā iebakstīja “Ogres” kapteinis Kristaps Dārgais. Uz tablo esošais rezultāts 38:46 īpaši rožainu spēles turpinājumu mājiniekiem nesolīja.

Otrajā puslaikā Uldis Švēde meklēja dažādus risinājumus spēles gaitas izmainīšanai. Trešās ceturtdaļas vidū uz mirkli uzmirdzēja Markuss Lastiņš, gūstot piecus punktus pēc kārtas un samazinot ogrēniešu deficītu līdz -8.

Perioda izskaņā “Liepājas” labā bumbu grozā no augšas ietrieca savulaik neilgu brīdi “Ogres” rindās uzspēlējušais Viktors Iļjins, pirms pēdējās ceturtdaļas dodot rēķinu 68:55.

Pāra pirmās spēles pēdējās ceturtdaļas vidū Kristaps Ķilps veica trīs punktu gājienu, kas panāca +21 pērnā gada “Užavas” kausa finālistiem.

Šāda starpība draudēja noņemt intrigu pirms gaidāmās atbildes spēles, kas 21. janvārī norisināsies Liepājas Olimpiskajā centrā.

Pavisam rokas vēl nebija nokāris Gustavs Kampuss un Mats Juciks, samazinot atstatumu līdz 14 punktiem. Taču deficīta deldēšana apstājās divas minūtes pirms mača beigām, kad Reinis Avotiņš meta bumbu grozā no tālienes.

Vēl vienu trejaci liepājniekiem pieskaitīja Kristaps Miglinieks, palīdzot “Liepājai” veikt ļoti platu soli pretī “Užavas” kausa izcīņas pusfinālam – 96:74.

“Liepāju” pretī pārliecinošajai uzvarai Ogrē veda Kristaps Ķilps, kurš uzbrukumā guva 21 punktu, bet aizsardzībā nobloķēja četrus metienus.

Emīls Krūmiņš saviem 15 gūtajiem punktiem pievienoja sešas rezultatīvas piespēles, bet Klāvs Dubults atzīmējās ar 14 ačiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

Ogrēniešu centra spēlētājs no Lietuvas Mats Juciks bija savas komandas rezultatīvākais vīrs ar 19 gūtiem punktiem. Endrū Korums guva 14 punktus, bet viņa tautietis Naidžels Džonsons 11 gūtos punktus papildināja ar piecām rezultatīvām piespēlēm.

“Liepājas” un “Ogres” pāra uzvarētāji “Užavas” kausa pusfināla kārtā sacentīsies pret “Rīgas Zeļļu” un “Valmiera Glass/ViA” dueļa spēcīgāko vienību.

“Ogre” – “Liepāja” 74:96 (16:28, 22:18, 17:22, 19:28)

Ogre: Juciks 19, Korums 14 (7 atl.b.), Džonsons 11 (3 pārt.b.), Mediss 8, Dārgais 6 (7 atl.b.), Apsītis 6, Lastiņš 6, Kampuss 4, Kulačkovskis, Kaupmanis.
Liepāja: Ķilps 21 (5 rez.p.; 4 bloķ.m.), Krūmiņš 15, Dubults 14 (9 atl.b.), Miglinieks 11, Avotiņš 10, Vitoļskis 10, Bērziņš 7 (5 rez.p.), Iļjins 6, Freimanis 2, Šulcs.