Svētdiena, 20. septembris Marianna, Ginters, Guntra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas basketbols atgriežas starptautiskā arēnā

Liepājas basketbols atgriežas starptautiskā arēnā
01.10.2007 17:47

0

Šodien: “Nevežis” – “Liepājas lauvas”
Šovakar pulksten 18 SEB Baltijas Basketbola līgā pirmo spēli aizvadīs BK “Liepājas lauvas”, kas otrajā divīzijā izbraukumā spēkosies ar “Nevežis” basketbolistiem. Interesanti, ka arī savu pēdējo sezonu Baltijas līgā toreiz vēl “Līvu alus/Liepāja” basketbolisti sāka Ķēdaiņos, kur spraigā cīņā zaudēja. Vasaras laikā liepājnieki basketbola ragavas kaluši visai nopietni, bet vai tās labi slīdēs un būs gana izturīgas?

Vēl atceroties pagājušo sezonu, gribas atgādināt, ka “Liepājas lauvas” izcīnīja vietu Baltijas basketbola līgā, un mūsējie šajā sabiedrībā nespēlēs tikai tāpēc, ka pagājušā pavasarī tika pieņemts lēmums komandu skaitu turnīrā palielināt līdz divdesmit. Ja arī tā nenotiktu, liepājniekiem tur būtu jābūt, jo Latvijas Basketbola līgā izvirzītais mērķis – iekļūt labāko piecu komandu skaitā – tika izpildīts.

Protams, ar tik īsu rezervistu soliņu šosezon spēlēt uzreiz divās frontēs “Liepājas lauvām” būtu ļoti smagi un zināmā mērā pat nereāli, tādēļ jau tūlīt pēc pērnās sezonas klubs sāka meklēt ievērojamu pastiprinājumu. Jā, daudziem basketbola zinātājiem noteikti radās jautājums, kur tad paliek teiktais par jauno, perspektīvo basketbola skolas audzēkņu iesaistīšanu sastāvā? Nav grūti saprast, ka pēc tam, kad Liepājā ieradās Stīvs Ričs, Jevgēņijs Kosuškins, Artūrs Štālbergs, Salvis Mētra, Renārs Zeltiņš un oktobrī komandai vēl pievienosies savainojumu ārstējošais Edgars Rēķis, mūsu jaunajiem basketbolistiem būs sarežģīti atrast pat vietu uz rezervistu soliņa, kur nu vēl tikt laukumā. “Liepājas lauvu” galvenais treneris Armands Misus gan cer, ka garajā sezonā būs arī pa kādai nosacīti vieglākai spēlei, kurā iespēja sevi pierādīt un iegūt pieredzi tikšot dota arī mūsu jaunajai paaudzei. “Dažiem no Basketbola skolas audzēkņiem ir potenciāls un noteikti vajadzētu spēlēt LBL, tādēļ iespēju robežās sezonas gaitā centīšos viņus iespēlēt sastāvā, taču labāk būtu, ja mūsu fārmklubs – “Liepājas papīrs” spēlētu LBL.” Šķiet, jaunajā sezonā liepājniekiem par rezervistu soliņa garumu tiešām nevajadzētu satraukties, jo uz katru pozīciju ir vismaz divi spēkos līdzvērtīgi spēlētāji. Ja kluba izvirzītais mērķis ir nākamgad, kad būs pabeigta jaunās sporta halles celtniecība, spēlēt BBL pirmajā divīzijā, tad bez papildspēku piesaistīšanas nu nekādi neiztikt, jo arī šāds pastiprinājums mūsējiem vieglu pastaigu nesola. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Lietuvas čempionātu ļoti veiksmīgi iesākuši liepājnieku pirmie pretinieki – “Nevežis” un “Aiščiai-Atletas” basketbolisti, kas pirmajās spēlēs sarūpējuši pārsteigumus, uzvarot BBL pirmajā divīzijā spēlējošās komandas. Līdzīgi mērķi ir arī jaunizveidotai “VEF/Rīga” komandai, kuras priekšgalā ir vienmēr ambiciozais treneris Valdis Valters. Tieši pret šīm trim komandām liepājniekiem paredzētas pirmās spēles, un, visdrīzāk, pēc tām arī varēs izdarīt konkrētākus secinājumus un spriest, kādi ir otrās divīzijas vadošo komandu spēku samēri.

Turpinot par sastāvu, nav šaubu, ka pēc tik daudzu jaunu basketbolistu iesaistīšanās komandā mainīsies arī liepājnieku spēles zīmējums. To apstiprināja jau aizvadītās pārbaudes spēles – ja pagājušā sezonā mūsu klubam lielākās problēmas bija garajā galā, tad tagad šo robu ir aizlāpījis Stīvs Ričs. Pieredzējušais centra spēlētājs, kura vārdu pērn aizēnoja diskvalifikācija par neatļautu vielu lietošanu, jebkurā gadījumā ir lauvu lielākais pastiprinājums. Ričs ir viens no labākajiem centriem, ja ne pats labākais. Kurš tad no ārzemju leģionāriem pazīst Latvijas basketbolu, ja ne viņš, kas dažādos mūsu valsts klubos ir spēlējis daudzus gadus. Līdz ar Riča un tāpat arī Kosuškina iesaistīšanos pārbaudes spēlēs varēja redzēt, ka tagad liepājnieki biežāk savus uzbrukumus cenšas veidot uz groza apakšu. “Iepriekš mēs mērķtiecīgi nevarējām virzīt cīņu zem groziem, jo reāli komandā nebija neviena centra spēlētāja. Tagad mēs to varam atļauties, un tas arī ir nepieciešams,” sacīja Misus, piebilstot, ka visos posteņos tagad komandā ir jūtama veselīga konkurence uz vietu pamatsastāvā. “Liepājas lauvu” sastāvā tagad ir vairāki pieredzējuši spēlētāji, no kuriem tādi spēlētāji kā Mārtiņš Kripševics, Kristaps Frīdenbergs un arī Mareks Meijers treniņos var smelties basketbola viltībiņas. Ļoti vērtīga BBL prakse būs gados vēl samērā jaunajiem, bet ne vairs mazpieredzējušajiem liepājniekiem Marekam Jurevičum, Vairim Pusaudzim, Klāvam Ansonam un arī Artūram Štālbergam – šiem spēlētājiem būs ļoti liela nozīme komandas panākumos. Kā izteicās Misus, spēlējot šādā sastāvā, svarīgi ir apvienot pieredzi ar jaunību. Ja tas izdosies, tad rezultātiem vajadzētu būt tādiem, kādus mēs ceram no basketbolistiem sagaidīt. Vēl “Liepājas lauvu” treneris atzina, ka arī viņam pēc ievērojamā spēlētāju skaita pieauguma komandā nebūs viegli izšķirties, kuri tad būs tie spēlētāji, kas visu sezonu nesīs smagāko nastu uz saviem pleciem, jo noteikti būšot arī tādas spēles, kurās visu sacensību nāksies aizvadīt ar labākajiem spēkiem. Pavisam līdz gada beigām mūsējiem LBL un BBL kopā paredzēts aizvadīt 22 spēles, no kurām puse būs savā laukumā. Interesanti, ka astoņus no mačiem sporta zālē “Celtnieks” liepājnieki aizvadīs jau līdz novembra sākumam, bet pēc tam sekos izbraukumu sērija. Mūsu komandas galvenais treneris ar saplānoto kalendāru ir apmierināts un uzskata, ka pēc katras cīņas ir pietiekami daudz laika sagatavoties nākamajai.

Šovasar mūsējiem gatavošanās cikls jaunajai sezonai bija nedaudz īsāks nekā pērn un tā laikā lauvas paguva izbaudīt ievērojamas slodzes Artūra Košeļeva vadībā fiziskajos treniņos, tāpat arī pārbaudes spēļu skaits šoreiz bija lielāks. “Uz fizisko slodžu rēķina gan spēlēs neizpildījām visus uzdevumus, taču potenciālais pamatpiecnieks (Mareks Jurevičus, Renārs Zeltiņš, Klāvs Ansons, Stīvs Ričs un Māris Citskovskis) un basketbolistu pašreizējās spējas ir apzinātas, tagad vēl pieslīpējām taktiku. Kopumā uzskatu, ka sezonai esam gatavi,” teica Misus. Vēl noteikti jāatzīmē interesants fakts, ka BBL tiek spēlēts ar “Spalding” ražotajām bumbām, bet LBL ar “Molten”. Kā atzinuši vairāki spēlētāji, spēlējot ar vienu vai otru bumbu, ir jūtamas atšķirības, tādēļ labākais risinājums, šķiet, šādā situācijā ir, gatavojoties attiecīgajai līgas spēlei, trenēties ar attiecīgo bumbu. Grūtāk ir ULEB kausā spēlējošajām komandām, jo tām vēl ir jāpierod pie “Nike” ražojuma. Liepājnieku pretinieki SEB BBL otrajā divīzijā:

1.”Nevežis” (Lietuva)
2.”Aiščiai-Atletas” (Lietuva)
3.”Bumerangs/Gulbene/ASK”
4.”Tartu/Fausto” (Igaunija)
5.”Dalkia/Nyibit” (Igaunija)
6.”VEF/Rīga”
7.”Alytus” (Lietuva)
8.”Sakalai” (Lietuva)
9.”Sūduva/Arvi” (Lietuva)

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Daiņa Soma foto

BK “Liepājas lauvas” 2006./2007.gada sezonā. Pirmajā rindā no kreisās – Vairis Pusaudzis, treneris Indulis Možeiks, direktors Edvīns Striks, valdes priekšsēdētājs Artis Lagzdiņš, galvenais treneris Armands Misus, menedžeris Normunds Gaižutis, fiziskās sagatavotības treneris Artūrs Košeļevs, Renārs Zeltiņš; otrajā rindā no kreisās – Mārtiņš Kripševics, Mareks Jurevičus, Artūrs Štālbergs, Māris Citskovskis, Klāvs Ansons, Jānis Graudiņš, Stīvs Ričs, Mareks Meijers, Jevgēņijs Kosuškins, Artūrs Freimanis, Salvis Mētra un Kristaps Frīdenbergs.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz