Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Liepājas koridā uzvar Spānija

24.07.2010 19:22

Šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā Latvijas U – 20 sieviešu izlase spraigā cīņā piekāpās Spānijai. Latvija – Spānija 52:56 (17:8;7:15;17:9;11:24). Rezultatīvākā Latvijas izlases sastāvā bija Anete Šteinberga, kura guva 14 punktus. Sabīnes Niedolas kontā 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Latvijas izlases sākuma sastāvs: Sabīne Niedola, Anete Klintsone, Linda Rubene, Anete Šteinberga, Ieva Krastiņa.

Abu izlašu starta sastāvos nekādu īpašu pārsteigumu nebija. Uz Šteinbergas divpunktnieku spānietes atbildēja ar Ksargajas tālmetienu un veiksmīgu darbību zem Latvijas groza. Līdera nastu Latvijas izlasē uzņēmās Šteinberga. Pirmajās piecās minūtēs viņa vienīgā no mūsējām guva punktus, turklāt septiņus pēc kārtas. Spānietes sedza ļoti cieši, un vairāki Latvijas izlases metieni pa grozu tika izdarīti uzbrukuma laika pēdējās sekundēs. Lieliska no tālmetienu līnijas atkal bija Klintsone un Priede, bet pie sava groza Vītola. Pēc pirmajām desmit minūtēm – 17:8.

Spānietes acīmredzami nervozēja, un otrās ceturtdaļas sākumā Vega Himeno nopelnīja tehnisko piezīmi par neliterāru tiesneša lēmumu apspriešanu. Uzbrukums īsti nevedās abām komandām – vairākas neuzmanības kļūdas. Par laimi spānietes meta garām sodus, bet mēs turpinājām kļūdīties piespēlēs. Mārtiņu Zībartu tas īsti neapmierināja – minūte, kas diemžēl neko īpaši nemainīja. Spānietes veica 11:2 izrāvienu un izlīdzināja rezultātu. Otrās ceturtdaļas beigās spēle Latvijas izlasei pajuka, bet kapteine Krastiņa saņēma trešo personisko piezīmi. Pēc puslaika minimāls pārsvars – 24:23.

Pēc pirmā puslaika Sabīne Niedola bija atzīmējusies tikai atlēcošajās bumbās (5), bet Latvijas izlase ar katastrofālu trāpījumu procentu metienos. Pašā otrā puslaika sākumā satraucošo trešo piezīmi saņēma Šteinberga, tomēr turpināja veiksmīgi iekarot spāniešu grozu. Pie punktiem beidzot tika Niedola, bet Latvija turpināja censties uztaustīt vājās vietas Spānijas aizsardzībā. Krastiņas trejacis, Vītolas bloks un tehniskā piezīme Spānijas izlases trenerim. Pēc trešās ceturtdaļas – 41:32.

Pēdējās ceturtdaļas pirmajā minūtē ātri zaudējām četrus punktus, kā arī vairākas reizes nenoturējām aizsardzību. Spēles pavedienu savās rokās mēģināja ņemt Niedola – reizēm pārāk agresīvi, vairākkārt pārkāpjot noteikumus. Vēl agresīvāks bija Spānijas valstsvienības treneris. Viņš saņēma otro tehnisko piezīmi un iespēju baudīt spēles noslēgumu kafejnīcā ”Lotte”. Spēles beigas  izvērtās dramatiskas. Kļūdījās Klintsone saņemot nesportisko piezīmi. Pēdējie uzbrukumi tika spēlēti uz Niedolu un mēģināts zonas presings. Diemžēl Rodrigesa ar tālmetienu apraka mūsu cerības – 52:56.

Rīt pulksten 18.30 mūsu izlase cīnīsies par trešo vietu ar Franciju, kas šodien atzina Krievijas pārākumu. Pulksten 20.45 par zelta medaļām cīnīsies Krievija un Spānija.