“Liepājas lauvām” personīgais rekords

20.09.2007 20:02

0

Ceturtdien Tartu sākās pārbaudes turnīrs basketbolā vīriešiem un pirmo uzvaru jau izcīnījis BK “Liepājas lauvas”, kas ar 71:67 (19:25, 19:21, 15:0, 18:21) uzveica laukuma saimniekus – “Tartu/Fausto” basketbolistus. Turklāt pirmo reizi liepājniekiem kādā no ceturtdaļām pretinieku izdevās atstāt uz nulles. Liepājnieki uz turnīru Igaunijā devās tikai ceturtdien no rīta un pēc septiņām ceļā pavadītām stundām teju vai uzreiz devās laukumā, iespējams, tādēļ cīņas sākumā mūsējie laukumā darbojās visai pasīvi.

Turpretī mājinieki spēli iesāka ļoti veiksmīgi, it īpaši uzbrukumā, un Tartu basketbolistiem vairākkārt izdevās gūt punktus pat no ļoti sarežģītām situācijām. Pirmajā puslaikā lauvām tā arī neizdevās atrast savu spēli, un, ejot atpūtā, laukuma saimnieki bija iekrājuši astoņu punktu pārsvaru – 46:38.

Pārtraukumā, šķiet, mūsu komandas galvenajam trenerim Armandam Misus bija izdevies atrast īstos vārdus, lai saasinātu cīņas gaitu un pārņemtu vadības grožus savās rokās. Liepājnieku izrāvienu, kurš ieilga vairāk nekā desmit minūtes, iesāka Māris Citskovskis, kurš realizēja tālmetienu, bet vēlāk to turpināja Mareks Jurevičus, Klāvs Ansons un Stīvs Ričs. Mūsējie darbojās veiksmīgi ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, kur pirmajā puslaikā neredzētā agresivitāte nesa augļus – “Tartu/Fausto” basketbolisti tā arī nespēja atgūties. Lai arī pēc šāda nokdauna varētu šķist, ka spēles liktenis jau ir izšķirts, tomēr beigās igauņu basketbolisti sasparojās, un minūti pirms tiesneša beigu svilpes mūsējiem bija vairs tikai četru punktu pārsvars. Kā jau tas šādās spēles ir ierasts, pēdējās sekundēs mājinieki apzināti pārkāpa noteikumus, tomēr lauvas, teju vai simtprocentīgi realizējot soda metienus, savu izdevību garām nepalaida un galarezultātā svinēja uzvaru. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” komandā bija Jurevičus, kurš izcēlās ar 21 gūtu punktu, bet Ansona un Riča rēķinā pa 12.

Nākamo spēli “Liepājas lauvas” aizvadīs piektdien, kad spēkosies ar turnīra rīkotājiem un SEB Baltijas Basketbola līgas pirmās divīzijas klubu Tartu “Rock”.

Miks Kuncītis,

Viens no ceturtdienas spēles galvenajiem varoņiem bija Mareks Jurevičus, kurš guva 21 punktu.