Sestdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

“Liepājas lauvām” zaudējums Klaipēdā

21.09.2006 17:40

0

Gatavojoties jaunajai basketbola sezonai, kārtējo pārbaudes spēli basketbolā aizvadīja “Liepājas lauvas”, kas Klaipēdā ar 71:80 (19:24, 25:16, 18:13, 9:27) piekāpās pērnās sezonas otrajai spēcīgākajai Lietuvas Nacionālās basketbola līgas komandai “Nafta-Uni-Laivite”. Kā informēja “Liepājas lauvu” galvenais treneris Armands Misus, jau krietnu laiku pirms šīs spēles kopā ar Liepājas komandu netrenējas abi lietuviešu leģionāri – Aurims Papučka un Mindaugs Barota, kas mūsu vienības rindās cīnījās iepriekšējās pārbaudes spēlēs ar gulbeniešiem.

“Pagaidām par šo abu lietuviešu leģionāru iesaistīšanu komandā īstas skaidrības nav, jo vēl tiks pārbaudīti citi šās valsts basketbolisti, taču, visticamāk, ka ne M.Barota un A.Papučka Liepājas klubā nespēlēs,” sacīja A.Misus, piebilstot, ka šajā spēlē bija iecerēts pārbaudīt vēl vienu leģionāru, tomēr viņš neesot ieradies.

Maču liepājnieki iesāka ar izmaiņām pamatpieciniekā – Mareka Jurēviča vietā, kas komandai nevarēja palīdzēt mācību dēļ, sākumsastāvā izgāja Māris Citskovskis. Laukumā arī devās Klāvs Ansons, Vairis Pusaudzis, Mārtiņš Luiks un Artūrs Freimanis. Jāatzīmē, ka “Liepājas lauvas” uz šo spēli ieradās astoņu basketbolistu sastāvā. Bez jau minētajiem mačā piedalījās Mārtiņš Porziņģis, Mārtiņš Kripševics un Mārtiņš Provizors. Lai arī pēc pirmās ceturtdaļas liepājnieki nonāca zaudētāju lomā ar mīnus pieci, turpinājumā mūsējiem spēle gāja no rokas, un jau nākamajās desmit minūtēs iniciatīvu pārņēma liepājnieki, kas līdz pat izšķirošās ceturtdaļas vidum atradās vadībā ar plus desmit. Beigās tomēr lauvu spēki bija izsmelti, un mājinieki, precīzāk noslēdzot uzbrukumus, izcīnīja uzvaru. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” sastāvā bija Vairis Pusaudzis, kurš guva 25 punktus, bet Klāva Ansona kontā 18 punkti un 15 atlēkušās bumbas. A.Misus pastāstīja, ka visi basketbolisti šajā mačā esot parādījuši cīņassparu, un arī jaunie spēlētāji, lai gan sākumā spēlē iejutušies neveiksmīgi, beigās cīnījušies godam.

Jau šīs nedēļas nogalē mūsu basketbolisti dosies uz Jelgavu, kur norisināsies Pilsētas domes kausa izcīņa. Bez Liepājas komandas šajā turnīrā piedalīsies Jelgavas, Šauļu un Pērnavas vienības. Savukārt pirmā Latvijas basketbola līgas spēle “Liepājas lauvām” paredzēta 27.septembrī izbraukumā ar “Ventspils augstskolas” basketbolistiem.