Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

“Liepājas lauvas” cīnās atzīstami, bet piekāpjas “ventspilniekiem” (video)

10.04.2012 19:14

Otrdienas vakarā Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā divīzijā “Liepājas lauvas” mājās ar 84:88 zaudēja “Ventspils” komandai.

Kravčenko un Leitera spēkiem liepājnieki sāka maču ar 11:2 un iegūto vadību nezaudēja. Ventspilnieku centieni atspelēties nedeva rezultātu arī otrajā ceturtdaļā, un divas minūtes pēc tās sākuma Pastušeņa ar vienu precīzu soda metienu pirmo reizi panāca plus desmit mājiniekeim (23:13). Astoņi Strēlnieka punkti īsā mirklī ļāva ventspilniekiem pietuvoties līdz četriem punktiem (21:25), taču tad atkal “Ventspils” iekrita “lauvu” krātiņā. Puslaiku liepājnieki noslēdza ar izrāvienu 17:7, kas pārttraukumā ļāva doties jau pie plus 14 – 42:28.

Otrajā puslaikā saspēles vadīšanu jau no pirmajām sekundēm treneris Vētra uzticēja Lejasmeieram, kurš pirmajās 20 minūtēs laukumā nebija devies. “Ventspils” sāka ar sešiem punktiem pēc kārtas, bet liepājnieku rēķinu atsvaidzināja mājinieku kapteinis Kravčenko no tālās distances. Ventspilnieki pēc Greja tālmetiena pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam (44:49), taču īstā brīdī atkal no distances izcēlās Kravčenko. Ventspils mērķtiecība gan attaisnojās, un minūti līdz beigām Diane panāca vairs tikai mīnus četri (52:56). Atlikušajā minūtē vien Jakovičs izcēlās ar vienu sodiņu, un “Lauvām” pirms pēdējām desmit minūtēm plus pieci – 57:52.

Lai arī Zaķa un Diane rezultativitāte ļāva ventspilniekiem pietuvoties līdz trīs punktu atstatumam (58:61), Mejo atbildēja ar pieciem punktiem un atjaunoja plus seši Liepājai (66:60). Pēdējā ceturkšna vidū Helmanis nopelnīja ne tikai personisko, bet arī tehnisko piezīmi, un tas kļuva par pavērsienu mačā – ventspilnieki realizēja savas iespējas no līnijas (69:69), bet Zaķis vēlāk ar pusāķi pirmo reizi mačā izvirzīja ventspilniekus vadībā – 71:69. Vēl viena veiksmīga Zaķa darbība no distances, un trīs ar pusi minūtes pirms beigām treneris Galvanovskis jau bija spiests ņemt pārtraukumu pie mīnus pieci (69:74).

Ventspilnieki, pārņēmuši vadības grožus, tos vairs neatdeva un izcīnīja panākumu – 88:84. Tas bija “Ventspils” 15. panākums 16 sezonas mačos. Ja “Lauvas” ceturdtaļfinālā pārvarēs “Jelgavas” pretestību, tad tieši Liepājas un Ventspils derbijs basketa mīļotājus sagaida pusfinālā.