Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepājas lauvas” izrauj uzvaru un iegūst bronzas medaļas (video)

11.05.2012 18:54

Otro gadu pēc kārtas par trešo spēcīgāko Latvijas Basketbola līgas (LBL) vienību kļuvusi “Liepājas Lauvas”, kas bronzas sērijas trešajā spēlē ar rezultātu 93:92 dramatiska galotnē apspēlēja “Latvijas Universitāti” (LU), tiekot pie pārliecinoša panākuma visā sērijā (3:0). Liepāja kļuva par pirmo komandu desmit gadu laikā, kas izcīnījusi bronzu divus pavasarus pēc kārtas.

Maču ar precīzākiem metieniem sāka viesi no Rīgas, taču liepājnieki ilgi neturēja sveci zem pūra un kopējiem spēkiem veica izrāvienu, kas ļāva panākt plus pieci (19:14). Tomēr, iesaistot spēlē rezervistus, LU atkal izdevās izlīdzināt spēli. Armands Kravalis guva astoņus punktus ceturtdaļā, bet Rihards Zēbergs trāpīja no pustalās distances pēdējā sekundē – pēc desmit minūtēm ar 29:26 vadībā atradās LU.

Otrā ceturkšņa sākumā vienīgos punktus vairāku minūšu laikā guva Kristaps Dārgais, ātrajā uzbrukumā triecot bumbu no augšas. Džošuā Mejo divas minūtes pēc sākuma saņēma jau trešo pārkāpumu, taču jau mirkli vēlāk kļuva par pirmo liepājnieku, kurš guva punktus otrajā ceturtdaļā, realizējot sešus soda metienus pēc kārtas un atgūstot vadību (32:31). Dārgā nesportiskais pārkāpums pret ātrajā uzbrukumā aizsteigušos Timmu iesāka “Lauvu” izšķirošo izrāvienu pirmajā puslaikā. Daudz pārkāpumu (27), daudz soda metienu (29), un pēc 20 spēlētām minūtēm liepājnieki vadībā ar 50:41.

Otrā puslaika sākumā viens no liepājnieku līderiem Timma piedzīvoja pagalam neveiksmīgu pusminūti. Ta slaikā vispirms Jānis saņēma ceturto piezīmi par Dārgā traucēšanu gājiena uz grozu, bet jau nākamajā uzbrukumā Timma saņēma pārkāpumu uzbrukumā… Mārtiņš Darģis iemeta deviņus no pirmajiem desmit LU punktiem otrajā puslaikā. Darģa rezultativitāte turpinajās, un drīz Mārtiņš jau atguva vadību viesiem (60:59). LU guva 32 punktus trešajā ceturksnī, Darģis 17 no tiem, un pirms pēdējām desmit minūtēm neizšķirts – 73:73.

Pārsvarā uzbrūkot individuāliem centieniem liepājnieku uzbrukumi mērķi sasniedza arvien retāk, taču svarīga brīdī talmetienu trāpīja Mejo. 35 minūtes pēc speles sakuma rezultāts joprojām bija neizšķirts (84:84). Cīnoties ar milzu azartu, LU arī ar novājināto sastāvu trīs ar pusi minūtes pirms beigām panāca plu četri (88:84), Jau izskatījās, ka sērija atgriezīsies Rīgā, taču Ate realizēja divus soda metienus, Darģa tālmetiens nebija precīzs, savukārt Kravčenko savu trīnīti pēc dribla iemeta – 93:92 Liepāja atkal vadībā!

9,9 sekundes līdz beigām LU pieprasīja pārtraukumu, pēc tā pret Žani Peineru noteikumus pārkāpa Arnolds Helmanis, tiesa, pats tiekot pie pamatīga puna. Pēdējās sekundēs LU izdarīja vairākus metienus, taču visi tie bija samocīti, un mačs noslēdzās ar “Lauvu” uzvaru – 93:92.

34 punktus liepājnieku labā sezonas pēdēja mačā guva Džošua Mejo, kuram arī septiņas bumbas un piecas piespēles. 23 punktus pievienoja Mārtiņš Kravčenko. LU labā sezonu ar 30 punktiem un desmit bumbām noslēdza Kristaps Dārgais, bet Mārtiņš Darģis iemeta 25 punktus, aizvadot rezultatīvāko spēli sezonā.