Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepājas lauvas” neiekļūst LBL pusfinālā

09.04.2010 20:55

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfinālā piektdien iekļuva “Valmieras” basketbolisti, kas ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā savā laukumā pēdējās spēles sekundēs ar rezultātu 85:83 (20:22, 19:25, 18:19, 28:17) pārspēja “Liepājas lauvas” vienību.

Līdz ar to visā sērijā “Valmiera” uzvarēja ar 2-0 un pusfinālā tiksies ar regulārās sezonas uzvarētājiem “Barons” komandu.

Rezultatīvākais uzvarētājiem šajā mačā bija Deivīns Deiviss ar 18 punktiem un četrām atlēkušajām bumbām zem groziem. Savukārt “Liepājas lauvas” rindās tikpat punktus guva Edgars Jeromanovs. Arī viņa kontā četras atlēkušās bumbas.

Spēles sākums “Valmiera” komandai bija neveiksmīgs, jo pēc gandrīz trim nospēlētām minūtēm tā nonāca zaudētājos ar 0:8. Tomēr turpinājumā nevienai no komandām spēles gaitā neizdevās būtiski veikt izrāvienu rezultāta starpībā, taču “Liepājas lauvas” basketbolisti pirmajās trijās spēles ceturtdaļās bija nedaudz pārāki ar attiecīgi divu, sešu un viena punkta starpību un panāca rezultātu 66:57 pēc 30 nospēlētajām minūtēm.

Izšķirošie notikumi risinājās mača pēdējā ceturtdaļā, kad “Valmiera” guva 11 punktus pēc kārtas un pat izvirzījās vadībā, taču liepājnieki spēja atspēlēties, un sākoties spēles pēdējai minūtei rezultāts bija neizšķirts 78:78. Edgars Jeromanovs 18 sekundes pirms mača beigām realizēja trīspunktu metienu un izvirzīja “Liepājas lauvas” vadībā ar 83:82, tomēr par spēles galveno varoni kļuva mājinieku basketbolists Sandis Amoliņš, kurš trīs sekundes pirms spēles beigām arī bija precīzs no tālās distances un viņa komanda varēja svinēt laimīgu uzvaru.

LETA jau vēstīja, ka pirmajā ceturtdaļfināla spēlē otrdien “Valmiera” izbraukumā uzvarēja ar rezultātu 78:72.

Otrajā ceturtdaļfināla pārī Latvijas čempionvienība “Ventspils” tiekas ar Jelgavas “Zemgale” vienību un pirmajā mačā trešdien uzvarēja ar 95:54.

Sērijas līdz divām uzvarām otrā spēle risināsies sestdien Jelgavā.

“Ventspils” un “Zemgale” pāra spēcīgākā komanda pusfinālā tiksies ar “VEF Rīga” komandu.