Svētdiena, 12. maijs Valija, Ina, Ināra, Inārs

“Liepājas lauvas” pretinieki ceturtdaļfinālā – BK “Zemgale”

18.04.2011 17:11

Svētdien, 17. aprīlī, ar pēdējām divām spēlēm noslēdzās Latvijas basketbola līgas 1. divīzijas regulārais čempionāts. Pēc šīm spēlēm noskaidrojās, ka “lauvas” regulāro čempionātu ir noslēguši augstajā 3. vietā, tādējādi ceturtdaļfinālā mūsu komandas pretinieki būs 6. vietā esošā BK “Zemgale”.

Pēdējās divās spēlēs pie uzvarām tika BK “Ventspils” un “VEF Rīga” komandas, kuras ļoti pārliecinoši pārspēja, attiecīgi, “Barons/O!Karte” un BK “Valmiera” komandas. Līdz ar to, pusfināla cīņām automātiski kvalificējās abas svētdienas uzvarētājas – BK “Ventspils” un “VEF Rīga” basketbolisti.

Liepājnieki regulāro čempionātu noslēdza 3. vietā, kas ceturtdaļfināla pretiniekos dod Jelgavas “Zemgali”, kura ar deviņām uzvarām un 19 zaudējumiem ierindojās 6. vietā. Uzreiz aiz liepājniekiem 4. un 5. pozīcijā ierindojās, attiecīgi, BK “Valmiera” un “Barons/O!Karte” komandas.

“Liepājas lauvas” un BK “Zemgale” šīs sezonas četras spēles ir noslēgušās ar trijām liepājnieku uzvarām un vienīgais zaudējums tika piedzīvots tieši pēdējā spēlē Jelgavā. Taču viegli neklājās arī uzvarētajās spēlēs, jo pirmajos divos mačos bija nepieciešami pagarinājumi, kur veiksme vairāk uzsmaidīja “lauvām”.

Liepājas un Jelgavas komandas LBL izslēgšanas turnīros savā starpā līdz šim nav spēlējušas un cerams, ka šo dueli ar uzvaru sāks tieši liepājnieki. Ceturtdaļfināli norisināsies līdz vienas komandas divām, līdz ar to, katrai spēlei ir milzīga nozīme un nenovērtēt pretinieku noteikti nedrīkst.

Pirmā spēle abām komandām norisināsies jau šo otrdien Liepājā pulksten 19:45. Atbildes spēle tiks aizvadīta pēc divām dienām Jelgavā un ja būs nepieciešama arī trešā izšķirošā spēle, tā norisināsies svētdien Liepājā.

Pusfinālā “Liepājas lauvas” un BK “Zemgale” komandu uzvarētājus sagaidīs “VEF Rīga” basketbolisti, bet BK “Valmiera” un “Barons/O!Karte” uzvarētāji mērosies spēkiem ar regulārā čempionāta uzvarētājiem BK “Ventspils”.