Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepājas lauvas” saspringtā cīņā zaudē “Ventspilij” (video)

25.04.2012 18:50

Šovakar, 25.aprīlī Ventspilī LBL pusfinālsērijas trešo maču aizvadīja Kurzemes klubi. Spēlē ar 77:69 pārāki bija ventspilnieki. Rezultāts sērijā līdz trim uzvarām ir 2:1 “Ventspils” kluba labā.

Lai gan spēli ar 7:0 izrāvienu sāka mājinieki un atradās vadībā gandrīz visu pirmo spēles ceturtdaļu, pirmās ceturtdaļas turpinājumā, pateicoties Mārtiņa Kravčenko veiksmīgai spēlei, ”Liepājas lauvas” pietuvojās un pirmās desmit spēles minūtes noslēdza ar viena punkta pārsvaru – 19:18. Otrajā spēles daļā viesu spēle uzbrukumā pajuka, kamēr ”Ventspils” ceturtdaļas vidū veica izrāvienu un ieguva astoņu punktu pārsvaru – 31:23. Ar precīzu tālmetienu atbildēja Jānis Timma un Gundaram Vētram nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu. Arī tas nelīdzēja – sekoja divi Kristapa Miglinieka tāli, bet precīzi divpunktu metieni, viens precīzs soda metiens Arnoldam Helmanis un uz tablo atkal līdzsvars – 31:31. Pārtraukumā gan mājinieki varēja doties nedaudz labākā noskaņojumā, nekā viņu pretinieki. Līdz ar puslaika beigu signālu precīzs no tālās distances bija Artūrs Bērziņš un uz ģērbtuvēm mājinieki gāja ar trīs punktu pārsvaru – 34:31.

Arī otrajā puslaikā ritēja spraiga cīņa un Ventspils olimpiskajā centrā sanākušajiem līdzjutējiem garlaicīgi nebija, tieši pretēji. Trešās ceturtdaļas vidū spēles tablo atkal vēstīja līdzsvaru – 42:42. Mača turpinājumā ”Ventspils” spēlēja diezgan negribīgi, kamēr liepājnieki savas iespējas izmantoja. Pirms noslēdzošajām desmit spēles pamatlaika beigām lauvām četru punktu handikaps – 55:51. Ventspilniekus sadusmot nedrīkst, to apliecināja pirmās ceturtās ceturtdaļas minūtes. Artūrs Bērziņš un Tods Abernetijs vispirms panāca līdzsvaru (55:55), bet mirkli vēlāk Sems Vilards un tas pats Bērziņš jau panāca mājiniekiem piecu punktu pārsvaru. Nekur diži tālāk liepājnieki sāncenšus nelaida un pateicoties Kravčenko veiksmīgajai spēlei viesi divas minūtes līdz mača beigām iepalika vien par diviem punktiem – 69:71. Galotnē svarīgus metienus trāpīja jau pieminētais Abernetijs, sodiņus iemeta Strēlnieks un šajā mačā viss bija skaidrs. Otrā uzvara sērijā ”Ventspilij” – 77:69.

Uzvarētāju rindās pa 17 punktiem katrs guva divi Artūri – Bērziņš un Strēlnieks. Liepājnieku rindās veiksmīgu maču aizvadīja Mārtiņš Kravčenko, kuram 23 gūti punkti.