“Liepājas lauvas” sīvā cīņā pieveic čempionus

13.10.2009 18:44

Otrdien BK “Liepājas lauvas” savā laukumā Baltijas Basketbola līgas Elites divīzijas mačā, kuru nosaukt par dramatisku būtu nepateikt neko, ar rezultātu 64:62 (9:12, 19:16, 22:20, 14:14) pārspēja Latvijas čempionvienību – BK “Ventspils”.

Ja neskaita 2. ceturtdaļu, visa spēle norisinājās ļoti līdzīgi. Otrajā ceturtdaļā pirmajās 7 minūtēs laukuma saimniekiem izdevās gūt tikai 3 punktus, bet ventspilniekiem 12, savukārt pēdējās 3 minūtes notika kaut kas līdzīgs, tikai uz otru pusi.

Virsotni spēles drāma sasniedza 31 sekundi pirms beigām, kad rezultāts kļuva 57:57 un bumba bija liepājnieku rīcībā. Lauvu uzbrukums bija veiksmīgs, 20 sekundes līdz beigām Laimonis Kisieļus realizēja trīspunktu metienu – 60:57. Taču pēc dažām sekundēm Dainis Bertāns pēc veiksmīga caurgājiena gūst divus punktus viesu labā. Turpinājumā abu komandu izpildījumā sākas taktiskie sodi, tomēr vienu soli priekšā bija lauvas, jo ventspilniekiem bija nepieciešami 3 punkti. Atlikušajā laikā BK ”Ventspils” gan prata divas reizes panākt, lai mūsu spēlētājiem ir jāizpilda soda metieni, tomēr aukstasinību un meistarību nodemonstrēja Laimonis Kisieļus, kurš abas reizes soda metienus realizēja nekļūdīgi.

Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Kisieļus, kurš guva 17 punktus, Kožeņecs sameta 12, bet Sprūde – 11 punktus. Kožeņeca kontā arī 14 atlēkušās bumbas.

Ventspilnieku rindās ar gūtiem 16 punktiem rezultatīvākais bija Strēlnieks, bet 10 punkti Bertāna kontā.