Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

“Liepājas Lauvas” viegli tiek galā ar jūrmalniekiem (video)

12.03.2012 19:20

Šodien pie ceturtā panākuma pēc kārtas Latvijas Basketbola līgas (LBL) 1. divīzijas spēlē tikuši “Liepājas Lauvas” spēlētāji, kuri savu skatītāju priekšā, bez nekāda pārsteiguma, ar 94:73 trešo reizi sezonā pārspēja “Jūrmalas/Fēnikss” vienību.

Spēles pirmajās divās minūtēs abas komandas apmainijās ar vairākiem nesekmīgiem metieniem, bet pirmos divus punktus guva “Jūrmalas/Fēnikss” aizsargs Raitis Liepa. Turpmākajā laikā “Liepājas Lauvas” pateicoties Arnolda Helmaņa un Toma Leitera sniegumam uzbrukumā panāca 10:6. Mājinieki gan ātri vien savāca piecas komandas piezīmes, līdz ar to Raitis Liepa guva iespēju izlīdzināt rezultātu no soda metiena līnijas, kas arī bija sekmīgi – 10:10. Laukuma saimnieki vadības grožus neatdeva, panākot 17:10 vadību. Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts 22:17 par labu liepājniekiem. Otrajā ceturksnī Agra Galvanovska trenētā vienība turpināja kontrolēt spēles gaitu, iekrājot jau astoņpadsmit punktu handikapu 44:26. Puslaiku ar precīzu trīs punktu metienu noslēdza “Jūrmalas/Fēnikss” basketbolists Dāvis Čoders un pārtraukumā viņa pārstāvētā vienība devās iedzinējos ar 29:44.

Trešajā ceturtdaļā “Liepājas Lauvas” basketbolisti kopējiem spēkiem turpināja papildināt komandas punktu bagāžu, atraujoties līdz 66:35. Jūrmalnieki, lielā mērā pateicoties Raimondam Vaikulim, pirms izšķirošajām desmit minūtēm spēja sadeldēt rezultāta starpību, bet vēl joprojām atradās iedzinējos ar 46:69. “Jūrmala/Fēnikss” pēdējās ceturtdaļas pirmajās trijās minūtēs vēl mazliet samazināja mājinieku pārsvaru līdz 55:74, tiesa, ar to vien bija par maz. Turpmākajās minūtēs liepājnieki spēja saglabāt vērā ņemamu starpību, uzvarot spēlē ar 94:73.

Lielisku spēli “Liepājas Lauvas” rindās aizvadīja Toms Leiteris, kuram 16 gūti punkti. Savukārt trīs Liepājas spēlētāji atzīmējās ar 15 punktu guvumu – Arnolds Helmanis, kuram arī 11 atlēkušās bumbas, Džošua Mejo, kas savai statistikai pievienoja 8 rezultatīvas piespēlēs un Kristaps Miglinieks. “Jūrmala/Fēnikss” sastāvā 18 punkti Uģim Pinetem, bet 14 punkti Raimonda Vaikuļa kontā.