Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepājas/LSSS” – viena uzvara uz diviem zaudējumiem

28.01.2020 07:00

Andris Sudmalis

“Liepājas/LSSS” komanda janvārī ir izcīnījusi savu trešo uzvaru Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas sezonā, bet tāpat lauvēni janvārī piedzīvojuši vēl divus zaudējumus.

Retos uzvaras priekus liepājnieki izbaudīja janvāra vidū, kad mūsējie izbraukumā ar rezultātu 72:52 apspēlēja komandu “Bauskas BJSS/SC Mēmele”. Spēles sākumā nelielā vadībā turējās mājinieki, bet Liepājas komanda samērā droši kontrolēja cīņas gaitu otrajā un trešajā ceturtdaļā. Mūsējo pārsvars svārstījās 10-13 punktu robežās, taču ar to nepietika, lai jau laikus atbildētu uz jautājumu par mača uzvarētāju.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā baušķenieki pievilka līdz 48:50 un no Kurzemes komandas stabilā pārsvara nekas vairs nebija palicis pāri. Par laimi, liepājnieki trāpīja divus tālmetienus pēc kārtas un ļoti ātri atguvās no vieglā nokdauna. Mūsējie strauji kāpināja savu pārsvaru un gāzes pedāli neatlaida līdz pat mača beigām. Uzvarētāju labā Artūrs Niedra guva 22 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas zem groziem. Ar double-double atzīmējās arī Pēteris Salmiņš, kuram 12 punkti un 14 atlēkušās bumbas.

Abās pārējās janvāra spēlēs “Liepāja/LSSS” zaudēja savā laukumā. Vispirms mūsējie ar 69:100 kapitulēja komandai “LU/BS Rīga”. Viesi jau līdz ar mača sākumu uzņēmās iniciatīvu un, sākot no otrās minūtes, vadību ne reizes nezaudēja. Cienīgu pretestību studentiem mūsējie izrādīja tikai trešajā ceturtdaļā, kurā abas komandas guva pa 20 punktiem. “Liepājas/LSSS” rezultatīvākais spēlētājs ar 20 punktiem bija Mikita Rozdobudko.

Janvāra pēdējā pretiniece mūsējiem bija “Ventspils Augstskola”. Abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu pirmo puslaiku, bet lauvēni izgāza trešo ceturtdaļu (19:34). Viesu lielākais pārsvars sasniedza 14 punktus, taču tas mājiniekiem netraucēja atgriezties cīņā. Vārna, Salmiņš un Šenbergs pēdējā ceturkšņa vidū summā iemeta 6 punktus pēc kārtas un samazināja mājinieku deficītu līdz 71:72, tomēr spraigajā galotnē mūsējiem nācās samierināties ar sāpīgu zaudējumu 76:81.

Ar augstu precizitāti grozam uzbruka Uvis Vārna, kurš realizēja 11 no 16 divpunktu metieniem, bet spēli pabeidza ar 34 gūtiem punktiem.

LBL2 nākamo spēli “Liepāja/LSSS” aizvadīs tikai 12. februārī viesos pret komandu “BJBS Rīga/Sportapunkts.lv”.