Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Liepājas papīrs”/LSSS tiek pie pārliecinošas uzvaras

03.12.2017 13:59

sportacentrs.com/ LETA

“Liepājas Papīrs” (3-2) svētdien, 3. decembrī, Austrumeiropas sieviešu basketbola līgas A grupas spēlē “Lietuvos rytas” arēnā Viļņā uzvarēja Nīderlandes komandu “FSG Royal Eagles” (0-5) ar 95:82. Armanda Misus komanda pieļāva tikai 10 kļūdas.

Atpūtušās un iejutušās Viļņā, liepājnieces svētdienas pusdienlaikā parādīja labāko basketbolu mēneša laikā. Spēlētājas lieliski koncentrējās aizsardzībā. Piemēram, Ilze Jākobsone pirmajā ceturtdaļā minūtes laikā divreiz “atbruņoja” pretinieces viņu soda laukumā, otrajā reizē lepnā vientulībā gūstot divus punktus. Saspēles vadītāja atgriezās aizsardzībā un vēlreiz izsita bumbu pretiniecei, atgūstot bumbu savai komandai (viena no trīs epizodēm statistikā neparādās). Otrkārt, liepājnieces izcīnīja daudz atlēkušo bumbu uzbrukumā un groza tuvumā ļoti rezultatīvi spēlēja Marina Ivaščanka. “Royal Eagles” pārgāja uz zonas aizsardzību, taču Ieva Veinberga jau pirmajā mēģinājumā to cauršāva no trīspunktu līnijas. Otrā saspēles vadītāja Sindija Kudule saņēma nesportisko piezīmi par pretinieces kavēšanu (“Royal Eagles” netrāpīja brīvmetienu un neizmantoja bumbas kontroli), taču tūlīt reabilitējās ar rezultatīvu garāmgājienu – 26:21.

Nākamajā ceturtdaļā liepājnieces veica divus sekmīgus izrāvienus. Pirmajā no tiem komanda ieguva 12 punktu pārsvaru – 35:23. Holandietes piecus punktus atspēlēja, taču uzreiz sekoja Liepājas ofensīva 11:0. Sabīne Lipe iemeta tālmetienu, Ieva Veinberga pārķēra bumbu un aizskrēja ātrajā uzbrukumā, pustālos metienus realizēja Marina Ivaščanka un Ilze Jākobsone – 46:28. Saspēles vadītāja 1,4 sekundi pirms puslaika pārtraukuma ieguva tiesības izpildīt divus brīvmetienus. Otrais lidoja garām, taču sanāca vēl labāk – Emīlija Grava izcīnīja atlēkušo bumbu un īsi pirms beigu signāla raidīja to grozā – 53:39.

Puslaikā liepājnieces izcīnīja 11 atlēkušās bumbas uzbrukumā (pretinieces četras), pieļāva mazāk kļūdu (4-13) un pārķēra vairāk bumbu (8-3). Zaudēts vienīgi precizitātē (metieni no spēles 22/45 pret 13/22), taču uz labās aizsardzības rēķina kurzemnieces spēja 20 minūtēs izdarīt par 23 metieniem vairāk nekā pretinieces.

Nekāda atpūta otrajā puslaikā negaidīja. Apeldornas “punktu mašīnas” Marlū de Kleijna un Laura Vesterika, pirmajās divās ceturtdaļās sametušas 23 punktus, turpināja ar apskaužamu regularitāti apdraudēt liepājnieču grozu. Par laimi, viņu aizsardzība nebija tik cieša kā citās reizēs, tādēļ Liepāja tika pie daudziem brīviem metieniem no ārpuses. Ilze Jākobsone veica pāris apspēlēšanas viens pret vienu – 74:60. Saspēles vadītāja parādīja arī prasmi atbrīvoties no “double team” skavām, kad divas pretinieču aizsardzes centās iespiest viņu stūrī. Pusstundas beigās “Royal Eagles” atkal pietuvojās (74:67), taču dažas sekundes pirms svilpes tika fiksēta nesportiskā piezīme pret Ievu Vītolu. Viens brīvmetiens lidoja grozā, savukārt bumbas kontrole beidzās ar bloķētu metienu – 75:67.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā holandietes divreiz pietuvojās piecu punktu attālumā (75:70 un 77:70). Ievas Vītolas iespēle Lindai Rubenei un Lauras Puriņas divpunktu metiens neļāva pretiniecēm tuvoties vēl vairāk, bet Ievas Veinbergas tālmetiens atjaunoja plus deviņi – 83:74. Spēles beigās ar vairākiem garāmgājieniem un tālmetienu izcēlās Ilze Jākobsone, 40. minūtes vidū atrisinot jautājumu par uzvarētāju – 93:82. Pamatlaika pēdējā sekundē pretinieces pārkāpa noteikumus pret Lauru Puriņu. Liepājas kapteine meta precīzi – kurzemniecēm otrā uzvara pēc kārtas un trešā sezonā.

“Liepājas papīrs”/LSSS rindās 25 punktus iemeta baltkrieviete Marina Ivaščanka, kamēr 19 punktus pievienoja Ilze Jākobsone. Savukārt vēl ar 13 punktiem atzīmējās Laura Puriņa.

Šajā EEWBL sezonā piedalās 16 komandas no desmit valstīm, kas sadalītas divās grupās, katras apakšgrupas vienībai trīs sabraukumu laikā aizvadot viena apļa turnīru. Katras apakšgrupas četras labākās vienības iekļūs izslēgšanas turnīrā, bet sezonas noslēgumā notiks finālčetrinieka sacensības.