Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

“Liepājas Papīrs” pirmo reizi vēsturē sasniedz Latvijas-Igaunijas līgas finālu

24.03.2018 20:16

“Liepājas Papīra” basketbolistes (22-7) sestdien, 24. martā, savā laukumā uzvarēja Rīgas Stradiņa Universitāti (18-11) ar 72:53 un pirmo reizi vēsturē sasniedza Latvijas-Igaunijas līgas finālu.

Starta piecinieki
Liepāja: Jākobsone, Puriņa, Veinberga, Grava, Ivaščanka
RSU: Buša, Silarāja, Jākobsone-Pelse, Grinberga, Lagzdiņa

Aivars Vīnberga izmantoja slaidu starta piecinieku, iegūstot auguma pārsvaru aizsargu pozīcijās. Liepāja centās spēlēt ātrāk, tomēr pirmajās 10 minūtēs ieguvums bija salīdzinoši neliels – RSU spēlēja disciplinēti un paspēja atgriezties aizsardzībā. Viešņas lika lietā Zanes Jākobsones-Pelses pieredzi – uzbrucēja starta minūtēs realizēja abus tālmetienus. Vēl vienu realizēja Zane Ozoliņa un īsi pirms ceturtdaļas beigām rezultāts kļuva neizšķirts – 13:13. Ilze Jākobsone izšķīra desmitminūtes iznākumu, vienā no uzbrukumiem gūstot divus punktus ar sodu – 16:13.

Nākamajā ceturtdaļā Liepāja centās doties izrāvienā. RSU neļāva. Jaunā māmiņa Zane Jākobsone-Pelse apliecināja snaiperes reputāciju, pirmajās 20 minūtēs LOC grozos sametot 23 (!) punktus. Māsas sargāšanā brīžiem iesaistījās arī mājinieču saspēles vadītāja Ilze Jākobsone, tomēr pirmajā puslaikā tas īsti neizdevās. Lai gan liepājnieces ar tālmetienu palīdzību pāris reizes panāca sešu punktu pārsvaru (26:20 un 31:25), rīdzinieces katru reizi atspēlējās. Jākobsonei-Pelsei gūstot divus punktus ar sodu, viešņas izrāvās priekšā – 31:34. Mājiniecēm nekrita tālmetieni no kreisā stūra. Puslaikā viņām mīnus divi – 32:34.

Cīņa kļuva asāka un fiziskāka. Ilze Jākobsone aizsardzībā pielietoja spēka spiedienu pret Kristīni Silarāju, bet 22. minūtē iemeta pēdējo sekunžu tālmetienu – 35:34. Anna Buša ātri revanšējās – 35:37. RSU vadībā nenoturējās ilgi. Liepājas kapteine Laura Puriņa ar agresīviem garāmgājieniem atguva iniciatīvu savai komandai – 40:37! Zanei Jākobsonei-Pelsei pēc izcilā pirmā puslaika – tajā viņa tikai par diviem punktiem atpalika no sezonas rekorda – neveicās. Bumba pāris reižu nolēkāja pa stīpas malu un krita atpakaļ laukumā, bet Ilze Jākobsone garāmgājienā panāca plus pieci – 42:37.

RSU pastiprināja spēkus groza apakšā, no aizsardzēm laukumā atstājot tikai Kristīni Silarāju. Brīdi izdevās liepājnieces noturēt, taču Ieva Vītola, Laura Puriņa un Marina Ivaščanka cauršāva pretinieču aizsardzību no trīspunktu līnijas – 51:42! Atbalsts tribīnēs kļuva arvien skaļāks – pirms pēdējām 10 minūtēm līdzjutēji skandēja ”Malači!”

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Laura Puriņa pirmo reizi panāca divciparu pārsvaru, bet Ieva Veinberga rezultatīvi pabeidza ātro izrāvienu – 55:42. Komanda uzbruka ar lielu pārliecību un palielināja atrāvienu līdz piecpadsmit punktiem – 59:44. RSU noskaņojās cīņai līdz galam, pēc Artas Frīdenbergas tālmetiena dzēšot daļu starpības – 61:51. Liepāja ilgāk spēlēja ar bumbu, darbojās pacietīgi abās laukuma pusēs un tika atalgota. Ievas Veinbergas tālmetiens trīsdesmit astotās minūtes ievadā faktiski atrisināja jautājumu par uzvarētāju – 66:51. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām laukumā devās Paula Kļeščova – meitene, kura divas stundas agrāk turpat Liepājas Olimpiskajā centrā aizstāvēja Liepājas sporta spēļu skolas krāsas. Spēles laiku nopelnīja arī Inga Manučarjana.