Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Liepājas sporta spēļu skola nespēj apturēt sāncenses

03.03.2018 17:02

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā sestdien, 3. martā, Liepājas sporta spēļu skola ar rezultātu 42:97 piekāpās Latvijas U17 izlasei.

Abas komandas pirmajās divās savstarpējās spēlēs uzvaras dalīja uz pusēm (1-1). Trešajā virsroku guva Latvijas U17 izlase, kura, atšķirībā no sāncensēm, bija tuvāk optimālajam sastāvam. Liepājnieču līderes Paula Kļeščova un Inga Manučarjana pievienojušās lielajai komandai.

Pirmajās 10 minūtēs Liepājas sporta spēļu skola vēl turējās līdzi sāncensēm, taču turpinājumā iniciatīva pilnībā pārgāja U17 izlases rokās. Betija Rudzīte teicami spēlēja aizsardzībā – trīs pārķertas bumbas pirmajā puslaikā – un izmantoja visas iespējas ātrajos pretuzbrukumos, līdz pārtraukumam realizējot 7 no 7 divpunktu metieniem. Mājinieču pārsvars strauji auga – 50:33.

Otrajā puslaikā liepājnieču metienu precizitāte saruka līdz minimumam, kamēr U17 izlase vēl vairāk nostiprināja pārākumu zem groziem. Visas mājinieču spēlētājas sameta septiņus un vairāk punktus, piecām bija vismaz desmit. Betija Rudzīte sasniedza personīgos rekordus – 26 punkti (iepriekš 14) un 11 atlēkušās bumbas (iepriekš 7), kā arī lietderības koeficients 39.

Priekšā vēl viena tikšanās 18. martā Liepājā. Tajā var izšķirties trešās vietas liktenis, lai gan arī otrā vieta nav neaizsniedzama. Latvijas U17 izlasei ir priekšroka dueļos pret ”G4S Noorteliiga” (3-1), kamēr liepājnieču bilance pret igaunietēm pagaidām ir 1-2.