Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Liepājas vēji pāršalca pār deviņiem pakalniem

”Ramirent” Nacionālās basketbola līgas Rietumu divīzijas regulārā turnīra spēlē BK ”Liepāja/LSSS” savā laukumā pārliecinoši ar 114:51 (21:15, 29:14, 37:15, 27:7) uzvarēja BK ”Talsi”.

27.12.2022 06:00

BK ”Liepāja/LSSS” starta piecinieks: Vuciņš, Cālītis, Meinarts, Soldatenoks, Nkojs-Īls.

Līdzīga spēkošanās starp abām vienībām norisinājās tikai spēles ievadā, kad cīņa ritēja punkts punktā un vēl pirmās ceturtdaļas vidū mājinieku pārsvars bija vien divi punkti. Šajā brīdī svarīgus metienus realizēja Frederiks Meinarts un Emīls Vizulis, palīdzot liepājniekiem veikt nelielu izrāvienu.

Otrās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā viesi realizēja tālmetienu, tobrīd panākot 18:21. Mūsējie gan laikus saprata, ka pastarītis var arī iedzelt, un pārņēma spēles ratu savās rokās.

Cīņas 16. minūtē lauvu pārsvars sasniedza 14 punktus, bet puslaika izskaņā mūsējo handikaps pieauga līdz +21.

Otro puslaiku liepājnieki iesāka vairāk nekā jaudīgi – minūtes laikā laukuma saimnieki iemeta četrus trīspunktu metienus, no kuriem trīs bija Mārtiņa Kilupa rēķinā. Arī turpinājumā mūsējie spīdēja no tālmetienu līnijas, un rezultāts auga kā sēnes pēc lietus.

Nepilnu četru minūšu laikā mājinieku pārsvars sasniedza 40 punktu robežu, un turpmākā mača gaita kļuva par formalitātes kārtošanu. Liepājnieki gan nedomāja nospiest bremzes pedāli, uzbruka rezultatīvi un nedeva ne sev, ne pretiniekiem nekādas atlaides.

Šī bija abu komandu otrā savstarpējā cīņa, bet pirmajā mačā krietni sīvākā gaisotnē mūsējie bija pārāki ar 79:68.

Laukuma saimnieki aizvadītajā spēlē iemeta 19 tālmetienus, sasniedzot 50 procentu precizitāti. Arī cīņā par atlēkušajām bumbām mūsējie dominēja (54:32).

Par rezultatīvāko spēlētāju mājinieku rindās ar 28 punktiem kļuva Mārtiņš Kilups.

Liepājniekiem šī bija piektā uzvara aizvadītajās 11 cīņās, un Rietumu divīzijas turnīra tabulā mūsējie atrodas 6. vietā.

31. decembrī BK ”Liepāja/LSSS” izbraukumā sacentīsies ar BA ”Turība”.