Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Liepājniecēm pārliecinošs zaudējums

26.09.2011 15:15

Aizvadītajā nedēļas nogalē pirmssezonas pārbaudes spēli savā laukumā aizvadīja “Liepājas” sieviešu basketbola komanda, kas pārliecinoši ar 49:92 piekāpās “Lemminkainen” komandai.

Piektdien “Liepājas” basketbolistēm pretim stājās viena no spēcīgākajām Lietuvas vienībām “Lemminkainen”, kuras iepriekšējā sezonā Baltijas sieviešu līgas pusfinālā izslēdza “TTT Rīga” basketbolistes.

Iepriekšējo divu sezonu laikā Liepājas komandu atstāja daudzas vadošās spēlētājas – Sabīne Niedola, Viktorija Nazarova, Kristīna Cirša, Laura Zuzāne un Laura Pelše. Rezultātā vienība pērn noslīdēja uz pēdējo vietu LSBL kopvērtējumā. Vasarā notika kārtējās pārmaiņas, jo komandu atstāja vēl vairākas zināmas basketbolistes Anete Pinstere, Kristīne Bauze, Līga Alilujeva un Kristīne Simanoviča. Taču Liepājā pēc gada pārtraukuma ir atgriezusies Kristīna Cirša. Tās nebūt nav vienīgās izmaiņas, jo no komandas atteicās sporta klubs “Liepājas Metalurgs” un notika galvenā trenera maiņa, Līvijas Alpes-Lūkas vietā nākot Armandam Misus.

Spēles sākums liepājniecēm bija ļoti veiksmīgs, jo ātri vien mājinieces spēja iekrāt 7 punktu pārsvaru (15:8). Taču tik pat ātri viešņas lauza spēles gaitu un pirmās desmit minūtes noslēdzās jau ar Klaipēdas komandas četru punktu pārsvaru (17:21). Otrajā ceturtdaļā mājinieces spēja gūt tikai 9 punktus, uz ko pretinieces atbildēja ar 27 punktiem, tādējādi pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo vēstīja 26:48.

Trešā ceturtdaļa ritēja līdzīgā cīņā, taču pēdējās desmit minūtēs mājinieces atkal salūza un galarezultātā “Lemminkainen” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 49:92. Liepājas komandas rindās rezultatīvākās spēlētājas gods tika Rendijai Misus, kura šajā mačā izcēlās ar 15 gūtajiem punktiem. Ar 10 punktiem izcēlās Agija Kruga. Pretiniecēm ar 16 punktiem labākā bija Gutkauskaite.

Pirmo oficiālo šīs sezonas spēli “Liepājas” basketbolistes aizvadīs 8. oktobrī, kad Liepājā viesosies “RTU Merks” komanda. Spēles sākums pulksten 15:00.