Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Liepājnieces zaudē SK “Cēsis” ar rezultātu 61:84

12.04.2014 16:55

Sestdien, 12. aprīlī, Rīgā un Liepājā notika LSBL pusfinālu otrās spēles sērijās līdz divām uzvarām. “TTT Rīga” basketbolistes pēc neizteiksmīga pirmā puslaika veica izrāvienu, apspēlēja “RSU/Merks” ar rezultātu 74:46 un sērijā līdz divām uzvarām nodrošināja panākumu ar 2-0. Rīdzinieču sāncenses finālā būs SK “Cēsis” spēlētājas, kuras pēdējā ceturtdaļā pārvarēja savainojumu un piezīmju nomocītās Liepājas pretestību.

Sabīne Niedola iesaistījās spēlē kā pretspēks Cēsu centriem Aijai Brumermanei un Džesikai Mūrai, taču trīskārtējās Latvijas čempiones atbildēja ar Zanes Jākobsones iesaisti trešā numura pozīcijā. Augumu pārsvars un Zanes sekmes metienos no distances ļāva viešņām otrās ceturtdaļas sākumā veikt 2:15 izrāvienu, iegūstot 14 punktu pārsvaru – 22:36. Puslaikā Cēsīm plus divpadsmit – 30:42.

Pārtraukumā atguvušās, liepājnieces otro puslaiku sāka ar 13:5 ofensīvu, pēc Niedolas pustālā metiena samazinot starpību līdz četriem punktiem – 43:47. Atspēlēšanās prasīja upurus – Rendija Misus spēcīgi sasitās un bija spiesta atstāt laukumu. Tas liepājnieču rotāciju noplicināja vēl vairāk, jo savainojumu dēļ nevarēja spēlēt arī Laura Pelše.

Cēsis izmantoja Liepājas sastāva problēmas, sākot izmantot presingu. Tāda aizsardzība apvienojumā ar auguma pārsvaru turpināja radīt mājiniecēm piezīmju problēmas. Ceturtās ceturtdaļas sākumā laukumu ar piecām piezīmēm atstāja gan Stelfoksa, gan Niedola un spēles iznākums praktiski bija izšķirts. Viešņas palielināja pārsvaru līdz 15-17 punktiem un galotnē nosargāja uzvaru.