Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns

Liepājnieki grauj Ogrē ar +38

28.11.2015 18:59

Pārliecinošu uzvaru “Aldaris” LBL čempionātā izcīnījuši “Liepāja/Triobet” basketbolisti, kas viesos ar 92:54 sagrāva līgas jaunpienācējus “Ogre/Kumho Tyres”, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas, bet turnīra tabulā ierakstot jau devīto panākumu 11 spēlēs.

Abām komandām bija jāiztiek bez galvenajiem saspēles veidotājiem, jo “Ogre” spēlēja bez Mārča Vītola, bet liepājniekiem palīdzēt nevarēja Mikus Sokolovs. Favorīti liepājnieki maču sāka labāk, taču nekur tālu ogrēnieši viņus neatlaida. Ceturtdaļas vidū pēc Evansa Kellija pustālā metiena komandas šķīra tikai viens punkts (8:9), taču tad kurzemnieki pārslēdza kādā augstākā pārnesumā. Pieci punkti pēc kārtas no Arnolda Helmaņa, pārķerta bumba un tālmetiens no Krisa Rodžersa, kas “Liepāja/Triobet” basketbolistiem ļāva panākt jau deviņu punktu pārsvaru 17:8.

Sekoja minūtes pārtraukums, kas gan būtiski mainīt spēles gaitu neļāva. Patiesībā pat neļāva mainīt neko. Liepājnieki turpināja aktīvi strādāt aizsardzībā un labi realizēt sāncenšu kļūdas, pirmo ceturtdaļu noslēdzot savā labā 24:8. Jau otrās ceturtdaļas sākumā viesi noformēja 20 punktu pārsvaru, turklāt spēlētāju aktīvā rotēšana neliedza komandai arī vēl vairāk attālināties. Ik pa laikam mājiniekiem kaut kas sanāca, Džuliuss Brukss iepriecināja ar iespaidīgu triecienu no augšas, taču tikt tuvāk nekā nesanāca. Pēc pirmā puslaika “Liepāja/Triobet” basketbolisti bija vadībā ar precīzi 20 punktu pārsvaru 44:24.

Otro puslaiku liepājnieki uzsāka ar vēl vienu izrāvienu, panākot jau 30 punktu pārsvaru (59:29) un kļuva skaidrs, ka abu komandu sērijas šoreiz nepārtrūks – kurzemnieki trešo maču pēc kārtas uzvarēs, bet vidzemnieki zaudēs. Pēc trim ceturtdaļām komandas šķīra 31 punkts (73:42), bet pēdējā viesiem izdevās savu pārsvaru vēl palielināt, svinot uzvaru ar 92:54.