Liepājnieki piekāpjas “lūšiem”

28.03.2018 21:46

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā sesto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja “Betsafe/Liepāja”, piekāpjoties turnīra tabulas tiešajai konkurentei BK “Jēkabpils” – 78:84. Līdz ar to “lūši” tikuši pie svarīgas uzvaras, lai cīnītos par iekļūšanu izslēgšanas spēļu turnīrā.

Maču ar precīzu trejaci ievadīja “Jēkabpils” lietuviešu saspēles vadītājs Dominiks Domarks, bet liepājnieku rindās ar rezultatīvām darbībām atbildēja Mareks Jurevičus. Pirmās ceturtdaļas vidū “Betsafe/Liepājai” vadību ļāva iegūt Kārļa Lasmaņa četri pēc kārtas gūtie punkti, sasniedzot rezultātu 11:9. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē kontroli pārņēma “lūši”, īpaši rezultatīvi spēlējot Kristapam Kanbergam. Tādējādi pēc nospēlētām desmit minūtēm “Jēkabpils” atradās vadībā ar rezultātu 27:16.

Mača otrajā ceturtdaļā “Betsafe/Liepājas” vienību līdz sešu punktu deficītam pietuvoja Roberts Krastiņš, tomēr pakaļdzīšanos turpināt neizdevās un “lūši” pieaudzēja starpību līdz pat 13 punktiem. Tomēr pirms došanās puslaika pārtraukumā vēlreiz precīzi meta Krastiņš, tādējādi ejot pārtraukumā liepājnieki atradās iedzinējos ar 37:45.

“Jēkabpils” mača otro puslaiku uzsāka ar sešu punktu izrāvienu, bet Kristaps Kanbergs sasniedza viesiem 16 punktu pārsvaru. Liepājnieki savu līdzjutēju priekšā nebija gatavi izkārt balto karogu, pamazām deldējot iekrāto deficītu. Galvenie punktu guvēji kurzemniekiem bija Roberts Krastiņš un Mareks Jurevičus, pirms noslēdzošajām desmit minūtēm pietuvojoties līdz septiņu punktu starpībai – 60:67.

Noslēdzošo desmit minūšu sākumā “Betsafe/Liepājai” izdevās pietuvoties līdz trīs punktu atstatumam, kas ļāva cerēt uz saspringtu mača noslēgumu. Vēl divas minūtes līdz mača beigām Mareks Jurevičus ļāva mājiniekiem atrasties iedzinējos tikai ar četru punktu deficītu. Tomēr svarīgu trejaci grozā raidīja “Jēkabpils” līderis Dominiks Domarks, ļaujot “lūšiem” nodrošināt uzvaru. Mača beigās vēl bumbu grozā no augšas trieca Kārlis Lasmanis, tomēr tas spēles iznākumu nemainīja. Līdz ar to “Jēkabpils” tika pie panākuma ar 84:78, kas Zemgales komandai ļauj būtiski uzlabot cerības cīņā par vietu izslēgšanas spēļu zonā.