Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Liepājnieki uzvar, grobiņnieki un nīcenieki zaudē

Vienā dienā trīs spēles basketbola zemākajās līgās aizvadīja mūspuses vienības, bet pie panākuma LBL2 tika vienīgi BK “Liepāja/LSSS”. BK “Grobiņa” Nacionālajā basketbola līgā zaudēja, un šāds pats liktenis Reģionālajā basketbola līgā arī “Nīcas/BLi” vienībai.

20.10.2023 06:10

”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā BK ”Liepāja” viesos ar 82:74 (27:19, 12:19, 19:14, 24:22) uzvarēja ”DSN/Turību”.

Liepājniekiem šī bija otrā uzvara trijās spēlēs, un mūsējie Rietumu divīzijā izvirzījās 1. vietā. Tiesa, Jelgavas un Saldus basketbolisti, izcīnot uzvaras, tuvākajā laikā var Arvja Stecka vadīto komandu nobīdīt zemāk.

Viesi jau pirmajā ceturtdaļā sasniedza desmit punktus vadībā, bet rīdzinieki deficītu atspēlēja un divreiz pievilka līdz mīnus vienam. Savukārt otrā puslaika sākumā laukuma saimnieki uz brīdi iekrāja sešu punktu handikapu.

Tomēr jau trešās ceturtdaļas turpinājumā liepājnieki nosvēra svaru kausus sev par labu un vadību šajā cīņa vairs neatdeva.

Rezultāta starpība gan nesasniedza divciparu skaitli, un mājinieki dažbrīd pietuvojās arī viena precīza metiena attālumā, bet mūsējie iekrāto nosargāja un guva otro uzvaru sezonā.

18 punktus uzvarētājiem guva Henriks Bajārs, bet 13 punktus un 10 atlēkušās bumbas pievienoja Adrians Visockis-Rubenis.

28. oktobrī ”Liepāja/LSSS” savā laukumā spēkosies ar ”RTU”.

Turnīra tabulas pretējā polā iegūlis BK ”Grobiņa”, kas zaudēja trešo maču pēc kārtas. Šoreiz dzērves viesos neatrada pretargumentus ”Spars/Ventspils Augstskolai” un piekāpās ar 67:110 (15:35, 9:32, 20:19, 23:24).

Uzvarētāja liktenis jau bija izšķirts pirmajā puslaikā, kad ventspilnieki ieguva 54 punktu pārsvaru. Grobiņnieki daudz un vāji meta tālmetienus (5/31) un iekrāja veselu gūzmu kļūdu (23).

Viesiem 25 punktus un 12 atlēkušās bumbas izcīnīja Raivo Cālītis.

27. oktobrī ”Grobiņa” savā laukumā sacentīsies ar ”DSN/Turība”.

Tikmēr pirmo neveiksmi Reģionālajā basketbola līgā nopelnīja ”Nīca/BLi”, kas izbraukumā ar 77:83 (20:13, 19:20, 18:18, 20:32) zaudēja ”Kandavas BJSS”.

Nīcenieki cīņas gaitā iekrāja 14 punktu handikapu, tomēr izšķirošajos brīžos sekmīgāki izrādījās mājinieki un kopumā līdzvērtīgā mačā izcīnīja otro uzvaru. Mača spraigumu raksturo arī vadības maiņu skaits (21).

Vēl četras minūtes līdz pamatlaika beigām mūsējie panāca 71:67, bet tad sekoja kandavnieku 16:6 izrāviens, kas nosvēra svaru kausus mājinieku virzienā.

Arnis Ate cīņu nospēlēja bez maiņām un pretinieku grozā sameta 29 punktus.

27. oktobrī ”Nīca/BLi” savā laukumā uzņems savus pāridarītājus ”Kandavas BJSS”.