Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Liepājnieki viesos pieveic “Ogri/Kumho Tyre” un notur sesto pozīciju

25.03.2017 19:05

Svarīgu uzvaru “Olybet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) šovakar izcīnīja “Liepāja/Triobet”. Liepājnieki viesos tikās ar “Ogri/Kumho Tyre”, pārspējot to ar rezultātu 87:77 un saglabājot sesto vietu turnīra tabulā.

“Ogrei/Kumho Tyre”, uzvarot savā laukumā liepājniekus, bija iespēja izveidot pamatīgu intrigu cīņā par vietu izslēgšanas spēlēs, uz kuru šobrīd pretendē trīs komandas. Līdzšinējās sezonas cīņās ogrēnieši divas reizes uzveikuši “Liepāju/Triobet”, kas varētu dot priekšrocību noslēguma tabulā vienādas bilances gadījumā. Spēlei ar lielu interesi noteikti sekoja arī “Jūrmala/Fēnikss”, kura pēc pusmēneša pauzes iesaistīsies izšķirošajās cīņā nākamās nedēļas vidū.

Spēli labāk sāka viesi, divās ar pusi minūtēs izvirzoties vadībā ar 8:3. Kādu laiku komandām ar punktu gūšanu nevedās, bet tad ogrēnieši atguva zaudēto, turoties līdzās liepājniekiem. Visu pirmo ceturtdaļu Ogres komanda atspēlēja nelielu deficītu, pati netiekot vadībā. Pie piecu punktu deficīta pirmās ceturtdaļas izskaņā trīs punktu metienu realizēja Guntis Sīpoliņš, ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 20:18.

Otro ceturtdaļu ar 9:1 izrāvienu sāka “Liepāja/Triobet”, pirmo reizi iegūstot 10 punktu pārsvaru (29:19). Izrāvienu ar trīs punktiem apturēja Sīpoliņš, bet brīdi vēlāk gūstot vēl trīs punktus palīdzēja savai komandai ne vien atspēlēties, bet arī pārņemt vadību (30:29). Liepājas komandas uzbrukumu atdzīvināja Artjoms Butjankovs, bet nu jau liepājniekiem biežāk vajadzēja atspēlēties. Pirmā puslaika izskaņā to paveikt līdz galam neizdevās, Ogres komandai saglabājot vadības grožus savās rokās – 40:36.

Pēc lielā pārtraukuma Butjankovs un Artūrs Ausējs izkārtoja savai komandai 14:3 izrāvienu, kas nozīmēja vadības maiņu (50:43). Ogres komandai nevedās metienu realizācija no spēles, punktiem nākot no soda metiena atzīmes. Tikmēr “Liepāja/Triobet” regulāri realizēja savus uzbrukumus, nepilnas trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām esot vadībā ar 54:46. Noslēdzošajās trīs minūtēs ogrēnieši vēl tālāk savus pretiniekus nepalaida, saglabājot iespējas pacīnīties par uzvaru spēles noslēdzošajā nogrieznī (53:59).

Ceturtajā ceturtdaļā komandas punktus krāja pārmaiņus, ogrēniešiem nespējot pietuvoties rezultātā. Kad spēlētas bija mazliet vairāk nekā trīs minūtes, piecus punktus īsā laikā guva Malkolms Grifins, dodot viesiem 11 punktu pārsvaru (71:60). Liepājas komanda mājiniekiem ne uz brīdi nedeva iespējas atspēlēties, kamēr pati trīs minūtes līdz mača beigām palielināja pārsvaru līdz 15 punktiem. Mača rezultatīvā noslēgumā ogrēnieši sadeldēja deficītu līdz 10 punktiem, bet tas arī bija viss. “Liepāja/Triobet” nosargāja sesto vietu turnīra tabulā, uzvarot ar rezultātu 87:77.

Uzvarētāju labā 21 punktu guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Artjoms Butjankovs, bet 17 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles Artūra Ausēja kontā. Ogres komandā ar attiecīgi 21 un 19 punktiem atzīmējās Jānis Pozņaks un Guntis Sīpoliņš.