Liepājniekiem savā laukumā neizdodas pārspēt “Pieno Žvaigždes”

01.03.2017 21:29

Zaudējumu “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfinālā piedzīvojusi arī “Liepāja/Triobet”. Liepājnieki savā laukumā ar rezultātu 80:89 piekāpās Pasvāles “Pieno Žvaigždes” vienībai, saglabājot labākās izredzes no Latvijas komandām izcīnīt panākumu divu spēļu summā.

Liepājniekiem uzdevums iekļūt ceturtdaļfinālā bija salīdzinoši vieglāks, jo pretī stājās “TLU Kalev” basketbolisti. Abās spēlēs izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru, kas ļāva iesoļot ceturtdaļfinālā. Tajā pretinieks jau gana nopietnāks – pamatturnīra labākā komanda Pasvāles “Pieno Žvaigždes”, kas astotdaļfinālā pirmajā spēlē zaudēja “Ogrei/Kumho Tyre”, bet otrajā izkārtoja sev pārliecinošu uzvaru divu spēļu summā. Jāpiezīmē, ka šajā mačā liepājniekiem bija jāiztiek bez Ingara Aizpura un Mareka Jureviča, kurš kārtējo reizi atgriezies Liepājas komandā.

Spēli komandas sāka līdzīgi, cīnoties punkts punktā. Biežāk vadībā turējās mājinieki, bet nespēja iegūt lielāku pārsvaru. Ceturtdaļas vidū “Pieno Žvaigždes” pārņēma minimālu vadību, bet kopumā komandām ar punktu gūšanu nesekmējās. Pasvāles komandai izdevās izvirzīties vadībā ar 17:12 un noturēt vadību līdz pirmās ceturtdaļas beigām. Tā noslēdzās ar Artūra Ausēja precīzo tālmetienu – 22:19.

Otro ceturtdaļu ar četriem gūtiem punktiem sāka Egidijus Dimša, bet kopumā “Pieno Žvaigždes” veica 6:0 izrāvienu. To ar precīzu tālmetienu apturēja Ausējs, ievadot mājinieku 7:0 izrāvienu (26:28). Spēle turpināja ritēt viļņveidīgi, Dimšam gūstot nākamos sešus punktus. Viņam sāka palīdzēt arī Andrijs Agafonovs, trīs ar pusi minūtes līdz puslaika beigām rezultāta starpībai esot deviņiem punktiem (38:29). Malkolms Grifins centās uzlabot savas komandas situāciju, ko arī paveica ar precīzu tālmetienu. To pašu paveica arī Artjoms Butjankovs, liepājniekiem atgriežoties spēlē. Viesi paņēma pārtraukumu, bet puslaikā vairs punktus neguva. Tikmēr vēl viens tālmetiens Grifinam un neizšķirts uz tablo – 38:38.

Otro puslaiku ar precīzu tālmetienu ievadīja Ausējs, palielinot izrāvienu līdz 12:0. Pēc pusotras spēlētas minūtes Deriks Lovs atbildēja ar to pašu, atgriežot viesus vadībā (44:43). Drīz pēc tam ar trīs punktu gājienu atzīmējās Agafonovs, bet tas nebija trakākais, jo pa četrām piezīmēm bija gan Grifinam, gan Butjankovam. “Pieno Žvaigždes” izrāvienu turpināja vecmeistars Stepons Babrausks, realizējot tālmetienu. Ceturtdaļas vidū Butjankovs un Ausējs sadeldēja viesu pārsvaru no astoņiem līdz trīs punktiem, Pasvāles komandai paņemot pārtraukumu (48:51). Nepilnu minūti vēlāk Butjankovs realizēja tālmetienu, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Spēle turpināja ritēt kā pa viļņiem, jo uzreiz pēc tam viesi veica 10:0 izrāvienu. Trešās ceturtdaļas izskaņā mājiniekiem izdevās sadeldēt deficītu, tai noslēdzoties ar rezultātu 63:65.

Mača Izšķirošo spēles nogriezni ar četriem viegliem punktiem sāka Dimša, bet Ausējs atbildēja ar sešiem punktiem un lika viesiem ņemt pārtraukumu (69:69). Vadībā izvirzīties atkal nebija lemts, “Pieno Žvaigždes” basketbolistiem atjaunojot septiņu punktu pārsvaru. Liepājnieku galvenais ierocis turpināja būt tālmetiens, kas turēja mājiniekus pie dzīvības. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām viesi atradās vadībā ar astoņiem punktiem, šoreiz šo pārsvaru noturot (84:76). Minūti līdz mača beigām jau bija skaidrs, ka Pasvāles komanda izcīnīs uzvaru. Jautājums tikai, ar kādu rezultāta starpību. Liepājnieki centās to sadeldēt cik vien nu spēja, atzīstot “Pieno Žvaigždes” pārākumu ar rezultātu 80:89.

Viesu rindās ar 28 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Egidijus Dimša, bet 17 punkti un 11 atlēkušās bumbas Andrija Agafonova kontā. Liepājas komandas labā attiecīgi 25 un 23 punktus guva Artūrs Ausējs un Artjoms Butjankovs.

“Liepāja/Triobet” – “Pieno Žvaigždes” 80:89 (19:22, 19:16, 25:27, 17:24).

“Liepāja/Triobet”: Ausējs 25 (6 rp), Butjankovs 23, Grifins 19 (6 ab, 5 rp, 4 pb), Montgomerijs 8 (6 ab), Krastiņš 3, Lasmanis 2 (6 ab), Pīternieks, Garoza, Bērziņš, Šukteris, Vuciņš, Vārna.

“Pieno Žvaigždes”: Dimša 28 (11 ab), Agafonos 17 (11 ab), Lovs 13 (6 rp), Babrausks 10 (7 ab), Olisevičs 5, Fjodorovs 5, Balašovs 4, Žabas 4, Babkausks 3, Tamulis, Diļs.