Liepājniekiem savā laukumā neizdodas pārspēt “Valmieru”

22.03.2017 21:30

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgā pie uzvaras izbraukumā izdevās tikt Latvijas čempionvienībai “Valmierai/Ordo”, kura ar rezultātu 86:79 apspēlēja “Liepājas/Trobet” basketbolistus.

Spēli Liepājā veiksmīgāk uzsāka “Valmiera/Ordo”, pēc diviem Artūra Bērziņa metieniem panākot 6:0. Savukārt mājiniekiem rezultātu ar trīs punktu metienu atklāja Artūrs Ausējs. Līdz pirmās ceturtdaļas vidum Latvijas čempioni saglabāja spēles vadību, Jānim Kaufmanim panākot rezultātu 13:7. Ceturkšņa vidū pirmo reizi šajā sezonā laukumā devās liepājnieks Mareks Jurevčus, uzreiz raidot grozā precīzu metienu no pustālās distances. Tikmēr “Valmieras/Ordo” sastāvā savas pirmās minūtes pavadīja D’ors Fišers, pirmos punktus gūstot no soda metiena līnijas, bet vēlāk efektīgi triecot bumbu grozā no augšas un sasniedzot 20:12 par labu vidzemniekiem. Pirmās ceturtdaļas pēdējās trīs minūtes “Liepāja/Triobet” uzsāka ar Artjoma Butjankova un Mareka Jurevičus izveidotu deviņu punktu izrāvienu, kas pārņēma mājiniekiem vadību ar 21:20. Pirmo desmit minūšu noslēdzošajās sekundēs Raimonds Gabrāns ar trejaci panāca divu punktu pārsvaru “Valmierai”, bet “Liepājas” leģionārs Džeilens Stīls izlīdzināja spēles rezultātu – 25:25.

Spēles otrajā ceturtdaļā Damjērs Pitss pārtvēra bumbu un, atspēlējot bumbu zem groza brīvajam Haraldam Kārlim, ļāva valmieriešiem sasniegt rezultātu 32:27. Ceturkšņa vidū caurgājienā sitienu pa seju saņēma Jānis Kaufmanis un valmieriešu aizsargam tika pārsista piere, liekot spēlētājam doties uz maiņu. Ceturtdaļas otrajā pusē Artūrs Ausējs guva septiņus punktus pēc kāras, kas ļāva “Liepājai/Triobet” pārņemt spēles vadību ar 38:37. Pirmā puslaika noslēdzošajā minūtē Džeilens Stīls raidīja grozā trīs punktus, panākot liepājniekiem četru punktu vadību, bet pēdējais vārds puslaikā piederēja Jānim Kaufmanim, kura trejacis sadeldēja starpību līdz minimumam. Pārtraukumā komandas devās ar 47:46 vadību “Liepājai/Triobet”.

Spēles otrā puslaika ievadā abas komandas apmainījās ar precīziem metieniem, saglabājot līdzīgu rezultātu uz spēles tablo. Ceturtdaļas vidū rezultāts bija 53:53, bet Mārtiņš Laksa un Artjoms Butjankovs apmainījās ar precīziem trīs punktu metieniem. Trīs minūtes pirms ceturkšņa noslēguma Damjēra Pitsa trejacis sasniedza rezultātu 62:58, palielinot starpību vairāk par viena metiena tiesu. Minūti pirms trešā perioda izskaņās Karls Motgomerijs ar trejaci izlīdzināja rezultātu (62:62), bet pēdējā minūtē “Valmierai/Ordo” trīs punktu metienus grozā raidīja Ervīns Jonāts, Haralds Kārlis un Damjērs Pitss. Tādējādi pirms noslēdzošās ceturtdaļas Latvijas čempionu pārsvars sasniedza 71:62.

Noslēdzošajā spēles daļā sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Marks Jurvičus raidīja grozā tālmetienu, pietuvojot mājiniekus līdz četru punktu deficītam (69:73). Ceturtdaļas vidū laukumā dominēja Jānis Kaufmanis, palīdzot savai komandai sasniegt 14 punktu pārsvaru (84:70 par labu “Valmierai”) trīs ar pusi minūtes pirms mača noslēguma. Spēles izskaņā valmierieši ar kļūdām dāvināja mājiniekiem iespēju sadeldēt rezultāta starpību. “Liepājai/Triobet” nedaudz izdevās pietuvoties, tomēr cīņā par uzvaru iesaistīties vairs neizdevās. Līdz ar to “Valmiera/Ordo” ar rezultātu 86:79 guva divdesmito uzvaru šajā sezonā.

“Liepāja/Triobet” – “Valmiera/Ordo” 79:86 (25:25, 22:21, 15:25, 17:15).