Lietuviešiem divas uzvaras, šodien turnīru uzsāks “Liepājas lauvas”

21.09.2012 10:34

Ceturtdien, 20. septembrī, ar pirmajām divām spēlēm tika dots starts Liepājas Olimpiskā centra starptautiskajai kausa izcīņai basketbolā vīriešu komandām. Pie pirmajiem diviem panākumiem tika Lietuvas vienības ”Šauļi-Triobet” un Klaipēdas ”Neptunas” komandas, kas pārspēja, attiecīgi, ”Maskavas Dynamo” un ”TU Rock” no Igaunijas, informē LOC sporta projektu vadītājs Mārtiņš Kozlovskis.

LOC kausa izcīņa iesākās ar A grupas spēli starp Lietuvas šā brīža ceturto spēcīgāko komandu ”Šauļi-Triobet” un Krievijas komandu ”Maskavas Dynamo”. Jau no spēles pirmajām minūtēm lietuvieši izvirzījās vadībā un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 13 punktu pārsvaru (24:11). Turpinājumā ”Dynamo” basketbolisti savu sniegumu nedaudz uzlaboja, taču atspēlēties tā arī nespēja un galarezultātā ”Šauļi-Triobet” izcīnīja pirmo uzvaru ar rezultātu 97:81.

Uzvarētājiem ar 24 gūtajiem punktiem rezultatīvākais bija Vitautas Suļskis, bet 17 punkti Vitālija Liutiča rēķinā. Pretiniekiem labākais ar 17 punktiem bija Artems Gorlanovs.

Otrajā spēlē savā starpā tikās divas B grupas komandas – ”TU Rock” no Igaunijas un Klaipēdas ”Neptunas” vienības. Atšķirībā no pirmās spēles, šī spēle aizritēja krietni vien līdzīgāk un mača liktenis izšķīrās pēdējās minūtēs. Nedaudz veiksmīgāk tās aizvadīja VTB dalībnieki no Lietuvas ”Neptunas” vienība, tādējādi izcīnot uzvaru ar rezultātu 84:78.

Uzvarētājiem labākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Martinas Mažeika. Savukārt, ”TU Rock” rindās labākie ar 14 punktiem bija Egidijus Dimša un Džastins Ingrams.

Piektdien tajā pašā laikā, pulksten 17:00 un 19:30 tiks aizvadītas grupu turnīra otrās kārtas spēles. Šajā kārtā startu uzsāks arī ”Liepājas lauvas” un BK ”Ventspils”. Pulksten 17:00 ventspilnieki mērosies spēkiem ar Klaipēdas ”Neptunas” komandu, bet pulksten 19:30 ”Liepājas lauvas” centīsies turnīru iesākt ar uzvaru pret ”Maskavas Dynamo”.

Šīs divas spēles šajā dienā nebūs vienīgās, jo pirms turnīra sākuma tiks aizvadīta vēl viena draudzības spēles starp amerikāņu aģentūras komandu ”Prossin Sports Management” un Igaunijas vicečempioniem ”TU Rock”, kuriem šodien ir brīva diena turnīra ietvaros. Amerikāņu sastāvā būs redzami Eiropas vasaras līgas labākie spēlētāji. Spēles sākums pulksten 14:00.