Lietuviešus “salauzām” pašā galotnē

27.11.2007 22:12

0

Otrdien SEB Baltijas Basketbola līgas otrajā divīzijā uzvaru spraigā un notikumiem bagātā spēlē izcīnīja “Liepājas lauvu” basketbolisti, kas savā laukumā ar 87:71 (23:26, 17:15, 24:18, 23:12) pārspēja Viļņas klubu “Sakalai”. Tā kā pēdējās spēlēs Liepājas komandā zināmā mērā bija iestājusies tāda kā krīze, mūsējiem noteikti šajā mačā bija jāizcīna uzvara un jāatgūst līdzjutēju uzticība, jo pēc tam liepājnieku spēļu kalendārā ir ierakstītas trīs smagas cīņas izbraukumā.

Par veiksmīgu šo sezonas sākumu nevar uzskatīt arī komandas “Sakalai” basketbolisti, kuriem zaudējumu vairāk nekā uzvaru, tādēļ arī viņiem šis mačs bija ne mazāk svarīgs, par ko liecināja arī fakts, ka no Viļņas bija atbraukuši vairāki kluba fani, kuri sporta zālē “Celtnieks” radīja sen neizjustu sportisko gaisotni.

Mūsu basketbolistus spēles pirmajās minūtēs lietuviešu līdzjutēju skaļie saukļi gan nedaudz samulsināja, un viesi to nekavējoties izmantoja, īsā laika sprīdī izvirzoties vadībā ar 13:4. Lielā mērā viesi to panāca ar precīziem tālmetieniem, taču nevar neatzīmēt lietuviešu lielo agresivitāti, kad jau spēles pirmajā pusē viņi vairākkārt laukuma saimniekus centās pārsteigt ar zonas presingu. Starta ofensīvu liepājniekiem gan ātri izdevās pārvarēt – svarīgās spēles epizodēs roka nenotrīcēja Marekam Jurevičum un arī Vairim Pusaudzim, kas cīņas gaitu prata līdzsvarot. Ja otrā puslaika sākumā viesi vēl spēja tikt līdzi mūsu basketbolistu ātrajam tempam, tad izšķirošajās desmit minūtēs lauvas savus pretiniekus ne gluži saplosīja, bet apspēlēja gandrīz visos spēles aspektos gan. Par galvenajiem uzvaras kaldinātājiem vakar kļuva Artūrs Štālbergs un jau pieminētais Jurevičus, kuri meta precīzi no tālās distances, kā arī raustīja pretinieku aizsardzību ar asiem caurgājieniem. Šajā gadījumā gan gribētos izcelt visu komandas darbu, jo spēlētāju pašatdeve, cīņasspars, vēlme uzvarēt, bija redzama, tā teikt, no zvana līdz zvanam. Tādēļ basketbolistus varam tikai apsveikt ar skaistu uzvaru un cerēt, ka melnās dienas ir jau aiz muguras. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Jurevičus ar 17 punktiem, bet Stīvs Ričs un Artūrs Štālbergs sameta katrs pa 14.

Nākamo spēli BK “Liepājas lauvas” aizvadīs 1.decembrī, kad izbraukumā SEB Baltijas Basketbola līgas spēlē mūsējie spēkosies ar citu Lietuvas klubu “Suduva/Arvi”.

Komentārs

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus
– Pēc sāpīgā zaudējuma cīņā ar komandu “VEF/Rīga” sīki analizējām zaudējuma cēloņus. Pirmajā puslaikā tomēr pretiniekiem ļāvām izdarīt daudz brīvu metienu, kas arī sasniedza mērķi. Otrajā puslaikā nospēlējām daudz organizētāk un arī uzbrukumā atradām savu spēli. Īpaši nevienu negribu izcelt, izcīnītā uzvara ir visas komandas nopelns.