Lomaža tālmetieni salauž Slovākijas pretestību un kaldina smagu uzvaru

Pirmo uzvaru 2023. gada Pasaules kausa atlases ciklā izcīnījusi Latvijas vīriešu basketbola izlase, kas savā laukumā ar rezultātu 82:74 pārspēja apakšgrupas pastarīti Slovākiju. Atkal rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, kurš šovakar guva 28 punktus – gandrīz visus otrajā puslaikā.

Rihards Lomažs. (Foto: FIBA)
29.11.2021 21:56

Lomažs pēc 33 punktu uguņošanas Belgradā pirmajā puslaikā netrāpīja nevienu no pieciem metieniem no spēles, taču otrajā puslaikā kļuva par galveno varoni. Trešajā ceturksnī viņam 14 punkti, ceturtajā ceturtdaļā – vēl 12 punkti, turklāt visi ar tālmetieniem izšķirošā izrāviena laikā: Latvija no 64:68 panāca 79:70, Lomaža četriem tālmetieniem vienu trejaci pievienojot arī Kristeram Zorikam.

Latvija lielāko pārsvaru sasniedza jau pirmajā ceturtdaļā (18:7), bet slovāki pirmo vadību ieguva ar septiņu punktu izrāvienu 18. minūtē, ko iesāka Arta Ates nesportiskā piezīme. Spēles turpinājums bija ļoti nervozs, komandām apmainoties maziem izrāvieniem un spēlē esot kopumā desmit vadības maiņām.

Pirmajā puslaikā tālmetieni Latvijai nesekmējās, taču soda laukumā produktīvs bija Anžejs Pasečņiks, kurš Belgradā astoņās minūtēs guva divus punktus, bet šovakar pirmajā puslaikā iemeta astoņus, otro puslaiku sāka Klāva Čavara vietā un ar 2+1 gājienu tika pie 11. punkta. Tomēr tajā brīdī viņa vakars arī beidzās – Pasečņiks pēc soda metiena realizēšanas tika nomainīts un atlikušajās 17 minūtēs laukumā vairs neatgriezās.

Savainoto Rodionu Kurucu starta pieciniekā aizstāja Ate, kura spēles laiks šovakar pieauga vairāk nekā divkārši. Minūtes būtiski pieauga arī Marekam Mejerim, kurš abos divos mačos kopā gan guva tikai piecus punktus, bet par deviņām minūtēm mazāk šoreiz spēlēja Andrejs Gražulis, kurš pēc 17 punktu spēles Rīgā samierinājās ar diviem. Atkal visilgāk spēlēja Zoriks – šoreiz jau ilgāk par 30 minūtēm. Kaspars Bērziņš un Artūrs Žagars laukumā neizgāja.

Serbijas spēles metienu precizitāti, protams, noturēt neizdevās: divpunktu metienu realizācija no 74% saruka līdz 45%, tālmetienu precizitāte no 47% – līdz 37% (metieni no spēles: no 58% līdz 40%). Turklāt otrais puslaiks tālmetienu statistiku padarīja krietni pieklājīgāku (pirmajā puslaikā 4/18, otrajā 10/20). No soda metienu līnijas procents gan pieauga – šovakar tikai divas kļūdas sešpadsmit piegājienos (88%), otrajā puslaikā trāpot visus septiņus.

Latvija – Slovākija 82:74 (18:11, 17:23, 21:20, 26:20)

Latvija: Lomažs 28 (2p. 2/3, 3p. 6/13, 1p. 6/7), Zoriks 15 (3p. 3/9, 6rp, 3pb), Pasečņiks 11, Bertāns 7 (3p. 1/5, 4rp, 3ab), Ate 6 (7ab), Šķēle 5, Čavars 5, Mejeris 3, Gražulis 2 (7ab), Laksa.
Slovākija: Brodzianskis 21(6ab), Krajčovičs 14 (6ab), Doležajs 13, Abrhāms 9, Ihrings 7 (6rp, 4ab, 3kļ), Kerners 4, Bojanovskis 4, Batovskis 2, Rozāneks, Pavelka, Petrass.