Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Madara Šmite 1,8 sekundes pirms pamatlaika beigām guva uzvaras grozu pēc Sindijas Miščenko piespēles, nodrošinot Liepājas uzvaru Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 čempionāta pusfinālā pret “Rīga/Centrs” meitenēm – 67:66.

04.05.2024 21:48

Vecākajā grupā šosezon spēlēja 16 komandas, tai skaitā astoņas Superlīgā un astoņas Nacionālajā līgā. Otrajā no tām piedalījās vienības no astoņām pilsētām: Ventspils, Līvāni, Saldus, Rēzekne, Jelgava, Tukums, Alūksne, TTP 2.

Superlīgā komandas sarindojās sekojoši: RBJSS Rīdzene, Liepāja abām līderēm bilance 13-1, Rīga/Centrs,, Daugavpils – abām uzvaru un zaudējumu attiecība 9-5; Jugla, Bertānu Valmieras basketbola skola, Rīga/Centrs 2, TTP.

Ceturtdaļfinālā lielākā intriga bija spēlē, kurā tikās pirmās un astotās vietas īpašnieces. TTP ar Evelīnu Otto sastāvā izrādīja cienījamu pretestību ”RBJSS Rīdzene”.

Centra spēlētāja divatā ar aizsardzi Madaru Klaku sameta 48 punktus, taču uzvara palika ”bješa” rokās – 64:78.

Visas četras augstāk izsētās komandas kvalificējās pusfināliem, sestdienas pievakarē sarūpējot kārtīgu basketbola ”rokenrolu”.

Abās cīņās intriga saglabājās līdz pēdējām sekundēm, turklāt Liepājas un ”Rīga/Centrs” duelī uzvaras grozs tika gūts 1,8 sekundes pirms spēles beigām.

Madara Šmite atgriezās laukumā pēc diviem deguna lūzumiem un nopietnas slimības. Liepājas kapteine parādīja sportisko varoņdarbu – ceturtdaļfinālā meitene spēlēja piecas minūtes, bet pusfinālā vairāk nekā četras reizes vairāk.

Šmite uzdeva toni, ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas sekmējot Liepājas 10:0 starta izrāvienu.

Mājinieces pirmajā puslaikā ”neieradās” un graujoši piekāpās cīņā par atlēkušajām bumbām (36-19, uzbrukumā 15-3). Kurzemnieču pārsvars uz brīdi sasniedza 19 punktus, puslaikā 36:19.

Trešajā ceturtdaļā spēle sagriezās kājām gaisā. ”Rīga/Centrs” aiztaisīja soda laukumu, mazās spēlētājas saasināja uzbrukumā un nodrošināja 2:20 izrāvienu – 38:39.

Estere Petrus, Līva Hermane un Paula Putniece – ar pārējo meiteņu palīdzību – ceturtās ceturtdaļas vidū panāca plus astoņi.

Liepājas atspēlēšanos sekmēja Kitijas Muzikantes un Sindijas Miščenko trīspunktu metieni. Pēdējās minūtes sākumā ”Rīga/Centrs” pārsvars saruka līdz minimumam, taču Estere Petrus frontālajā garāmgājienā atjaunoja plus trīs – 63:66.

Mājinieces perimetrā neveiksmīgi uzsita sodu pret Kitiju Muzikanti, kura realizēja divus no trīs brīvmetieniem – 65:66.

”Rīga/Centrs” devās pēdējā pilnajā uzbrukumā un ilgi turēja bumbu, taču tā izskaņā metiena vietā sekoja neprecīza piespēle un kļūda.

Liepājai vairāk nebija minūtes pārtraukumu, toties pretinieču kļūda ļāva iegūt dažas sekundes gala auta izmešanai.

Madara Šmite nogādāja bumbu pāri laukumam un piespēlēja Sindijai Miščenko. Aizsardze labi iepauzēja, pirms izdarīja rezultatīvu piespēli kapteinei – 67:66.

Pēdējās divas sekundes atgādināja 2017. gada LJBL finālu. Toreiz liepājnieces 1,7 sekundes pirms pamatlaika beigām izrāvās vadībā pret ”Rīga/Centrs” (toreiz ”Rīdzene”), taču Digna Strautmane pēc minūtes pārtraukuma – un Jetes Nulles piespēles – paspēja gūt uzvaras grozu.

Šoreiz izšķirošais metiens tika uzticēts Līvai Hermanei, tiesa, Saldus meitene paspēja izmest bumbu jau pēc spēles pamatlaika beigām.

Liepāja sekmīgi pabeidza atspēlēšanos un svētdien pulksten 13 finālā sacentīsies pret ”RBJSS Rīdzene” meitenēm.