Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Meitenēm revanšs izdevās!

05.12.2007 21:38

0

Trešdien Latvijas Sieviešu basketbola līgā sporta zālē “Celtnieks” skaistu, pelnītu uzvaru dramatiskā mača galotnē izdevās izcīnīt “Liepājas metalurga” basketbolistēm, kuras revanšējās komandai “Avantis/Turība” par pirmajā aplī zaudēto spēli Rīgā – 69:67 (16:18, 14:21, 21:12, 18:16). Jau pirmā apļa spēle galvaspilsētā, kurā ar 83:78 pārākas izrādījās “Avantis/Turība” basketbolistes, liecināja, ka šosezon abas komandas ir spēkos līdzvērtīgas un uzvarēt var gan viena, gan otra.

Pirms šodienas mača tika sveikta viena no Liepājas vienības līderēm Viktorija Nazarova, kura pa šiem trijiem gadiem, kopš mūsu pilsētas basketbolistes nonākušas “Liepājas metalurga” paspārnē, ir guvusi vairāk nekā tūkstotis punktu.

Cīņas pirmās minūtes liepājnieces iesāka uz ļoti cerīgas nots, izvirzoties vadībā ar 11:2, turklāt visus punktus mājinieces guva no groza apakšas. Tūlīt pēc tam gan rīdzinieču treneris Pēteris Višņēvics izmantoja minūtes pārtraukumu, pēc kura viešņas sāka spēlēt daudz agresīvāk un arī rezultatīvāk. Tādējādi jau pavisam drīz spēles gaita izlīdzinājās un komandas “Avantis/Turība” basketbolistes pat izvirzījās vadībā. Mūsējām patiešām neklājās viegli, jo otrās ceturtdaļas pirmajās septiņās minūtēs laukuma saimnieces punktus spēja gūt tikai no soda metienu atzīmes, kas rīdziniecēm ļāva vienubrīd pat iegūt 13 punktu handikapu. Kā pēc spēles izteicās SK “Liepājas metalurgs” direktora vietnieks Ilgvars Šēns, viņš bijis pārliecināts, ka mūsu meitenes pratīs atspēlēties. Tieši tā arī notika – tūlīt pēc lielā pārtraukuma liepājnieces sāka mērķtiecīgu pakaļdzīšanos, kas visai ātri deva augļus. Pāris veiksmīgas epizodes aizsardzībā un uzbrukumā metalurģēm deva papildu stimulu cīnīties par katru laukuma centimetru, kas lielā mērā arī izdevās, jo tieši mūsu basketbolistes bija pārākas tajās situācijās, kad cīniņš noritēja uz grīdas. Lai arī rīdziniecēm bija auguma pārsvars, Līvijas Alpes-Lūkas vadītās meitenes bija pārākas zem groziem, izcīnot krietni vairāk atlēkušo bumbu. Šķita, ka lūzums spēlē bija tad, kad visiem labi zināmais Višņēvics sāka izrādīt neapmierinātību ar tiesnešu lēmumiem, kas šajā gadījumā bija ļoti korekti, un soģi visu maču no zvana līdz zvanam novadīja augstā līmenī. Spēles pēdējās minūtēs, kas bija patiešām nervozas un spraigas, mūsu basketbolistes atdeva visus spēkus, un punktu cīņai sekundi pirms pamatlaika beigām pielika Niedolas precīzais pustālais metiens pāri sedzējas rokām. Rezultatīvākās Liepājas komandā bija Sabīne Niedola ar 21 punktu un Viktorija Nazarova ar 15. Pēc šī panākuma liepājnieces turnīra tabulā nostiprinājās otrajā vietā.

Nākamo spēli “Liepājas metalurga” komanda aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar turnīra līderēm – komandas “Cēsis” basketbolistēm.