Metiens pēdējā sekundē – liepājnieces gavilē

10.04.2009 23:04

Piektdien Latvijas Sieviešu basketbola līgā bronzas sērijas trešajā mačā SK “Liepājas metalurgs” izbraukumā ar 62:59 (14:19, 13:16, 10:11, 25:13) dramatiskā mačā pārspēja komandu “TTT/Rīga-Juniores”, tādējādi sperot plašu soli pretī godalgām.

Par spīti liepājnieču pārsvaram cīņā par atlēkušajām bumbām spēles sākums veiksmīgāks padevās mājiniecēm, kuras sev labvēlīgu rezultātu panāca galvenokārt ar labāku metienu precizitāti, turpretī “Liepājas metalurga” komandai, arī izcīnot atkārtota uzbrukuma iespējas, bija ļoti lielas grūtības gūt punktus. Ja rīdziniecēm agresivitātes un asuma bija pārpārēm, tad mūsu basketbolistēm šīs īpašības pietrūka, jo kā gan citādi izskaidrot to, ka metalurģes pirmajā puslaikā meta tikai četrus soda metienus, kamēr pretinieces 22. Tā ka spriediet paši, kas bija noteicošais faktors laukuma saimnieču astoņu punktu pārsvaram, dodoties lielajā pārtraukumā – 35:27.

Otrais cēliens iesākās itin cerīgi. Šķiet, ieskrējusies bija mūsu komandas līdere Sabīne Niedola, kura ne tikai guva svarīgus punktus, bet arī piespieda pretinieces pārkāpt noteikumus. Uz īsu brīdi izdevās satraukt rīdzinieces, taču vēlāk sešu minūšu laikā tikai divi gūtie punkti šādā spēlē mājiniecēm atkal ļāva justies daudz komfortablāk. Nenoliedzami sieviešu basketbols ir neprognozējams un īsā laika sprīdī daudz kas var mainīties – pēc visai bēdīgās trešās ceturtdaļas atkal uzspīdēja Niedola, kura šoreiz guva astoņus punktus pēc kārtas un, tā teikt, vēju pilsētas basketbolistes atgrieza spēlē, bet divas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca neizšķirtu – 53:53. Minūti vēlāk ļoti svarīgu tālmetienu realizēja Daiga Līne, kura beidzot izvirzīja viešņas vadībā.Tiesa, sešas sekundes līdz tiesnešu beigu svilpei tai pašai Daigai Līnei neizdevās izvairīties no pretspēlētājas, kas īstenoja tā saukto trīspunktu gājienu, un rezultāts uz tablo atkal bija neizšķirts. “Liepājas metalurga” komandai atlikušajās pāris sekundēs plānotā kombinācija nesanāca, taču īstajā vietā un īstajā laikā bija tā pati Līne, kura realizēja, šķiet, savu svarīgāko tālmetienu, un rīdziniecēm atlika vien noplātīt rokas. Jāatzīmē, ka otrajā puslaikā mūsu meitenes ļoti labi un organizēti darbojās aizsardzībā. Liepājas komandas galvenais vilcējspēks atkal bija Sabīne Niedola, kura guva 31 punktu, bet Kristīnas Ciršas rēķinā – 8.

Bronzas sērijas ceturtais mačs pirmdien pulksten 14 notiks Liepājas Olimpiskajā centrā.