Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Mūsējie uzsāk cīņas LBL2 un LBL3

Aizvadītās nedēļas nogalē startēja Nacionālās un Reģionālās basketbola līgas sezona. Latvijas basketbola otro ešelonu ar zaudējumu sāka BK “Grobiņa” un BK “Liepāja/LSSS”, bet LBL3 panākumu guva “Nīca/BLi”.

11.10.2023 06:00

Šosezon Reģionālās basketbola līgas Rietumu zonā turpinās spēlēt “Nīca/BLi”. Mūsējiem bija tas gods piedalīties atklāšanas mačā, kurā nīcenieki izbraukumā ar 88:64 (24:13, 23:17, 19:15, 22:19) uzvarēja “Babīti”.

Viesi bija krietni labāki cīņā par atlēkušajām bumbām (47:32), mazāk kļūdījās laukumā (9:20) un biežāk pārtvēra pretinieku piespēles (12:5).

Nīcenieku agresīvā un jaudīgā spēle atspoguļojās arī soda metienos – viesi aizvadītajā mačā pie brīvmetieniem tika 37 reizes.

Lai gan uz Babīti mūsējie devās astoņu basketbolistu sastāvā, jau no pirmajām minūtēm viņi laukumā dominēja un desmit punktu pārsvaru sasniedza jau pirmajā ceturtdaļā.

Nīceniekiem pieci spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Toms Fricbergs. Andžs Korps pievienoja 17 punktus un 10 atlēkušās bumbas, bet Arnis Ate atzīmējās ar 17 acīm un 10 rezultatīvām piespēlēm.

11. oktobrī ”Nīca/BLi” izbraukumā sacentīsies ar ”LBTU”.

”Ramirent” Nacionālās basketbola līgas sezonu ar zaudējumu sāka BK ”Grobiņa”. Dzērves izbraukumā sacentās ar BK ”Jelgava” un piekāpās ar 85:96 (22:32, 26:25, 19:19, 18:20).

Pēc līdzīgā mača sākuma, kad cīņa ritēja punkts punktā, pirmās ceturtdaļas vidū mājinieki veica desmit punktu izrāvienu. Šādu handikapu jelgavnieki saglabāja līdz 14. minūtei, kad bet pēc Nika Lagzdiņa un Viestura Birsāna aktivitātēm viesi pietuvojās līdz četru punktu attālumam.

Laukuma saimnieki gan ātri atguva drošāku pārsvaru, un nākamo izrāvienu mūsējie noorganizēja tikai noslēdzošās ceturtdaļas sākumā, kad panāca to, ka abas komandas šķīra vairs tikai viens precīzs tālmetiens. Tomēr lauzt pilnībā cīņas gaitu grobiņniekiem neizdevās, jo mājinieki ātri apslāpēja intrigas iedīgļus.

Zaudētāju rindās ar 23 punktiem izcēlās Niks Lagzdiņš, bet 20 punktus un 12 atlēkušās bumbas pievienoja Raivo Cālītis.

Nākamo spēli BK ”Grobiņa” aizvadīs 13. oktobrī, savā laukumā tiekoties ar BK ”Saldus”.

Ar zaudējumu LBL2 turnīru uzsāka arī BK ”Liepāja/LSSS”. Mūsējie viesos sacentās ar BK ”Saldus” un pagarinājumā piekāpās ar 74:78 (24:13, 16:20, 16:21, 12:14, 6:10).

Spēles sākums vēl neliecināja par cīņas intrigu, jo viesi pirmās ceturtdaļas vidū izvirzījās vadībā ar 15:2, bet turpinājumā pārsvars sasniedza arī 15 punktu handikapu.

Ik pa brīdim laukuma saimnieki pietuvojās divu precīzu tālmetienu attālumā, bet vēl trešās ceturtdaļas piektajā minūtē liepājnieki turēja spēles grožus savās rokās (48:38). Sākoties mača noslēdzošajam posmam, spriedze saasinājās un līdz pamatlaika izskaņai cīņa ritēja punkts punktā.

Mūsējie bija tuvu panākumam, tomēr sekundi pirms cīņas beigām mājinieki ieguva tiesības izpildīt trīs soda metienus, no kuriem divi bija precīzi, kas bija pietiekami, lai komandas spēlētu pagarinājumā.

Papildus piecminūtē saldenieki pusi punktu guva ar soda metieniem, bet mūsējos pievīla precizitāte, kā arī patraucēja divas nevajadzīgas kļūdas, līdz ar to čempionātu nācās sākt ar zaudējumu.

Rezultatīvākais viesu rindās ar 24 punktiem bija Kristaps Soldatenoks.

11. oktobrī BK ”Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņems vienību ”Spars/Ventspils Augstskola”.