Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Mūsu vienībām basketbolā trīs līdzīgas cīņas

Novembra pēdējās spēles Nacionālajā un Reģionālajā basketbola līgā aizvadīja trīs mūspuses vienības. Visās cīņās mači izvērtās līdzvērtīgi, pie uzvarām tika BK “Grobiņa” un “Nīca/BLi”, bet ar zaudējumu nācās samierināties BK “Liepāja/LSSS”.

29.11.2023 07:00

“Ramirent” Nacionālās basketbola līgas spēlē BK “Liepāja/LSSS” viesos sacentās ar čempionvienību “Kandava/Anzāģe” un piekāpās ar 76:82 (21:29, 22:19, 10:19, 23:15).

Kandavnieki pēc uzvaras turnīra tabulā noķēra mūsējos, un tagad abām vienībām ir pa piecām uzvarām un diviem zaudējumiem.

Spēles pirmajā ceturtdaļā mājinieki veica sešu punktu izrāvienu, kas ceturtdaļas gaitā uz brīdi pārvērtās par 13 punktu pārsvaru.

Turpinājumā liepājnieki jau sāka apdraudēt kandavnieku vadību, un Gustavs Arājs samazināja vēju pilsētasdeficītu līdz diviem punktiem (35:37).

Otrajā puslaikā Edgara Priedes trenētā komanda veica spiedienu uz groza apakšu, kur dominēja Mārcis Saulītis un Arvis Savčenko, savukārt caurgājienos liepājnieku aizsardzību caursita Guntars Strāķis.

Pēdējā ceturksnī liepājnieki vēl izrādīja nopietnu sāncensību, un mūsējiem izdevās pievilkt līdz mīnus četri, tomēr no zaudējuma tīkliem izmukt vairs nebija iespējams.

Produktīvākais liepājnieku rindās bija Kristaps Soldatenoks, kurš guva 28 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

17 punktus un četras pārtvertas bumbas liepājnieku labā pievienoja Gustavs Arājs, bet Henriks Bajārs zem groziem guva desmit punktus.

“Liepāja/LSSS” 1. decembrī savā laukumā uzņems “Jelgavu”.

Tikmēr Latvijas basketbola otrā ešelona mačā BK “Grobiņa” tika pie otrās uzvaras. Dzērves viesojās pie Rietumu zonas pēdējās pozīcijas īpašnieka BK “Talsi” un uzvarēja ar 95:91 (23:19, 28:31, 20:17, 24:24).

Cīņa ritēja līdzīgi visas 40 minūtes, lai gan grobiņnieki teju visu maču atradās nelielā vadībā, lielāko pārsvaru sasniedzot pirmās ceturtdaļas izskaņā (23:14).

Turpinājumā sekoja 19 vadības maiņas, un uzvarētājs nebija skaidrs līdz pat cīņas galotnei.

Pēdējos četrus punktus mūsējie guva no soda metienu līnijas, bet mājinieku izšķirošais tālmetiens septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām nebija precīzs.

Rezultatīvākais viesu rindās ar 29 punktiem bija Niks Lagzdiņš.

BK “Grobiņa” ar divām uzvarām septiņās spēlēs Rietumu zonas turnīra tabulā ieņem 8. vietu.

1. decembrī grobiņnieki savā laukumā uzņems “Kandavu/Anzāģi”.

Reģionālajā basketbola līgā no uzvaras uz uzvaru turpina soļot “Nīca/BLi”, kas Rietumu zonas septītajā mačā sastapās ar sīvu pretestību no BK “Jaunpils”.

Kurzemnieki savā laukumā izsēja iegūto 14 punktu pārsvaru un uzvarēja vien ar 84:82 (24:22, 21:15, 22:20, 17:25).

Lai arī nīcenieki bija šī dueļa favorīti, tomēr cīņa izvērtās negaidīti sīva. Kopumā mača gaitā tika fiksētas 25 vadības maiņas, bet lielāko pārsvaru mājinieki sasniedza cīņas noslēdzošās ceturtdaļas ievadā (71:57). Līdz tam brīdim viesi nedeva mājiniekiem atelpas brīdi un saglabāja intrigas dzirksteli.

Arī pēc 14 punktu pārsvara sasniegšanas handikaps izkusa gana ātri, un četras minūtes pirms finālsvilpes viesi panāca līdzsvaru.

Pusminūti līdz cīņas beigām Arnis Ate iemeta izšķirošo grozu, bet viesu tālmetiens mērķi nesasniedza. Ate ar 30 gūtiem punktiem kļuva par nīcenieku rezultatīvāko basketbolistu.

“Nīca/BLi” guva ceturto uzvaru pēc kārtas un ar sešiem panākumiem atrodas Rietumu zonas 1. vietā.

2. decembrī mūsējie viesos sacentīsies ar BK “Roja”.