Muzikante un Šmite kļūst par X-faktoru, Liepāja galotnē atspēlējas Daugavpilī

“Liepāja/LSSS” basketbolistes sestdien, 22. oktobrī, Baltijas līgas izbraukuma spēles galotnē atspēlēja septiņu punktu starpību un pieveica Daugavpils Universitāti ar 57:56. Kitija Muzikante un Madara Šmite ceturtajā ceturtdaļā divatā sameta 11 punktus.

Kitija Muzikante un Normunds Atvars 2022. gada 12. februārī. (Foto: Ģirts Gertsons)
22.10.2022 16:49

Pašaizliedzīga cīņa un līdzjutēju atbalsts abām komandām sarūpēja labu sezonas atklāšanas spēli Daugavpils kultūras un sporta pilī. Pēc vairākām vadības maiņām mājinieces izrāvās priekšā un saglabāja nelielu pārsvaru līdz pat ceturtās ceturtdaļas vidum.

Liepāja visu spēli enerģiski cīnījās aizsardzībā, pirmajā puslaikā pārķerot divreiz vairāk bumbu (10-5). Metienos veiksme bija Daugavpils sabiedrotā (līdz pārtraukumam 12/40 pret 11/24). Galotnē sāka izpausties mājinieču līderu nogurums – kļūdas piespēlēs mijās ar neprecīziem metieniem.

Viešņas izšķirošās ceturtdaļas vidū sagaidīja laimi trīspunktu metienos. Divi Kitijas Muzikantes tālmetieni pēc kārtas – ar vienu neprecīzu mēģinājumu vidū – samazināja starpību līdz minimumam (48:49). Sanija Brikmane ar nepabeigto ”and one” gājienu atguva vadību kurzemniecēm, bet Madaras Šmites tālmetiens un divi punkti tuvāk grozam panāca plus četri – 55:51.

Valerija Baranovska pēdējās minūtes sākumā samazināja starpību līdz minimumam – 57:56. Pēc Liepājas nesekmīgā uzbrukuma Daugavpils Universitāte izmantoja minūtes pārtraukumu, taču Annas Liepiņas mēģinājums izraut uzvaru bija nesekmīgs. Liepāja tādējādi sākusi kampaņu ar divām uzvarām izbraukumā, turklāt pirmo reizi sezonā laukumā devās Raivita Koreņika.