“Nenospēlējām kā komanda”

06.03.2007 21:43

0

Šodien zaudējumu Latvijas Basketbola līgā piedzīvoja BK “Liepājas lauvas”, kas dramatiskā mača galotnē tomēr piekāpās komandas “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistiem – 76:79 (20:22, 15:16, 24:18, 17:23). Jau rakstījām, ka nesen Gulbenes komandu pameta tās līderis Ingus Bankevics, kas pievienojās SEB Baltijas Basketbola līgā spēlējošai vienībai “Valmiera-Lāčplēša alus”. Pēc iepriekšējo trīs savstarpējo spēļu statistikas varētu šķist, ka gulbeniešiem bez sava līdera klāsies vēl plānāk.

Spēles sākums par to neliecināja, jo, lai arī mūsējie pirmie atklāja rezultātu, vēlāk cīņas gaitā minimāls pārsvars rezultātā bija mājiniekiem, kuru rindās šoreiz pirmās vijoles lomu uzņēmās saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš, turpretī liepājniekiem sekmīgi zem groza cīnījās Klāvs Ansons, kurš jau pirmajā puslaikā pamanījās gūt 16 punktus. Kaut arī mača pirmajā pusē viesiem vairākkārt izdevās izlīdzināt rezultātu un vienubrīd izvirzīties vadībā, ejot atpūtā, priekšā tomēr atradās gulbenieši. Otrais puslaiks liepājniekiem iesākās uz daudz patīkamākas nots – ceturtdaļas otrajā minūtē Varis Pusaudzis realizēja lauvu pirmo tālmetienu, pēc kura ticību savai precizitātei no tālās distances atguva arī Mareks Jurevičus un augumā raženais Jānis Graudiņš, kurš pēdējos mačos nekautrējas uzbrukt arī no patālākas metienu pozīcijas. Šķita, ka beidzot mūsējie ir atraduši spēles pavedienu un pārņēmuši iniciatīvu, pēdējās ceturtdaļas beigās panākot lielāko pārsvaru šajā cīņā 65:58. Tomēr šis bija liepājnieku pēdējais izrāviens, jo mirkli vēlāk mača gaitu līdzsvaroja jau pieminētais Rinalds Sirsniņš, kurš vispirms panāca izlīdzinājumu, bet īsi pirms tiesnešu beigu svilpes atguva arī mājinieku vadību. Īpaši spraiga izvērtās spēles galotne, kad sešas sekundes līdz pamatlaika beigām lauvām bija trīs punktu deficīts. Izšķirošo tālmetienu veica M.Jurevičus, taču diemžēl ne viņa pirmais, ne otrais mēģinājums iekarot pretinieku grozu vēlamo rezultātu nedeva. Rezultatīvākie mūsējo rindās bija Klāvs Ansons un Mareks Jurevičus, katrs gūstot pa 20 punktiem.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs 15.martā, kad savā laukumā mūsējie uzņems vienus no turnīra līderiem – “ASK/Rīga” basketbolistus.

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Domāju, ka zaudējuma būtiskākais iemesls bija bālā spēle aizsardzībā, jo bieži nespējām izcīnīt bumbas zem sava groza, tādējādi ļaujot pretiniekam uzbrukumu veidot no jauna. Arī uzbrukumā mums īsti nevedās, jo spēlētāji nespēlēja kā komanda, ko nevar teikt par gulbeniešiem. Netikām galā ar Rinaldu Sirsniņu, kas šajā mačā bija izšķiroši.

Miks Kuncītis,

Liepājniekiem šoreiz īsti nevedās cīņa zem sava groza, tādējādi gulbeniešiem nereti radās vairākas labas izdevības turpināt savus uzbrukumus.