Neticamais uzvaras metiens

21.12.2006 20:51

0

Ceturtdien Latvijas Basketbola līgas pirmā posma pēdējās kārtas spēli aizvadīja BK “Liepājas lauvas”, kas savā laukumā pašā mača izskaņā izrāva uzvaru  pār komandas “ASK/Juniors” basketbolistiem – 79:78 (18:24, 20:20, 22:11, 19:23). Lai arī ne Liepājas, ne Rīgas komandām šī cīņa neko būtiski neizšķīra – gan lauvas, gan juniori jau bija nodrošinājuši vietu otrā posma pirmajā divīzijā, abas vienības noteikti vēlējās šā gada pēdējo maču pabeigt ar uzvaru.

Neskatoties uz to, ka rezultātu pirmie atklāja mājinieki, mača sākums veiksmīgāks padevās Valda Valtera trenētajiem junioriem, kuru galvenais spēks uzbrukumā bija ātrie caurgājieni un metieni no tuvas distances. Atrauties rezultātā rīdziniekiem ļāva mūsējo daudzās kļūdas un metienu zemā precizitāte. Pirmo ceturtdaļu, tāpat kā pirmo puslaiku, kura laikā rīdzinieki vienubrīd pat bija ieguvuši 12 punktu pārsvaru, viesi pabeidza ar plus seši. Spēles otrajā daļā lauvām ar aktīvāku un daudz agresīvāku darbību aizsardzībā bija pa spēkam ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī panākt piecu punktu handikapu pirms izšķirošajām desmit minūtēm.

Ja beigu ceturtdaļas sākums neliecināja, ka viesi varētu atspēlēties, tad jau pāris minūtes līdz tiesnešu beigu svilpei liepājnieku uzvara kļuva stipri vien apdraudēta – juniori pamanījās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam un vēlāk arī pēc Vaira Pusaudža šķietami nekorekti nopelnītās uzbrukuma piezīmes iegūt viena punkta handikapu. Izšķirošais gājiens tika uzticēts mūsu komandas kapteinim Mārtiņam Luikam, kura pustālais metiens diemžēl lidoja grozam secen. Ar to viss nebeidzās, jo liepājnieki pusminūti līdz mača beigām tomēr pamanījās pārkāpt noteikumus, un rīdzinieki nopelnīja tiesības izpildīt soda metienus – viens no pretinieku līderiem Jānis Pozņaks pirmo nespēja realizēt, bet otrais jau apzināti tika mests garām. Laikam komandas “ASK/Juniors” spēlētājs uztraukumā bija aizmirsis būtisku niansi – spēles laiks tiek palaists tikai tad, ja bumba pēc soda metiena trāpa pa stīpu, tādēļ lauvām, lai arī niecīgas, tomēr cerības saglabājās. Pēc Armanda Misus pieprasītā minūtes pārtraukuma centrā no sānu līnijas bumbu spēlē ievadīja Mareks Jurevičus, kurš to raidīja pretinieku soda laukumā. Atlēkusi no vairoga, bumba burzmā nonāca pie visu spēli bez maiņām aizvadījušā Vaira Pusaudža, kas, nekavējoties raidot to groza virzienā, bija precīzs, un “Liepājas lauvas” izcīnīja skaistu uzvaru.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs 4.janvārī, kad otrā posma pirmajā spēlē mūsējie izbraukumā spēkosies ar Valmieras “Lāčplēša alus” basketbolistiem.