Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Nīcenieki cīnās bez zaudējumiem

”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā abas mūspuses vienības oktobri noslēdza ar zaudējumiem, savukārt Reģionālajā līgā vēl vienu panākumu izcīnīja ”Nīca/Bli”, tādējādi šosezon četrās cīņās guvusi tikai uzvaras.

03.11.2022 06:00

”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā BK ”Liepāja/LSSS” savā laukumā ar 62:78 (16:22, 17:25, 11:15, 18:16) piekāpās BK ”Jelgava”.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja ar mainīgām sekmēm, un pēc nesekmīgā cīņas ievada sestajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā ar 10:8. Sekoja jelgavnieku 9:0 izrāviens, bet pirmajam nogrieznim punktu ar precīzu tālmetienu pielika jelgavnieks Nauris Miezis.

Pirmā puslaika turpinājumā Miezis bija viens no viesu līderiem, kurš lauza mūsējo aizsardzību un regulāri tika pie rezultatīviem uzbrukumiem. Pretinieku pārsvars dažbrīd pārsniedza desmit punktu atzīmi, bet mūsējie ar mikroizrāvieniem sekmīgi deva zemgaļiem pretsparu.

Labās iestrādes sabojājās otrās ceturtdaļas izskaņā, kad viesi veica vēl vienu 9:0 izrāvienu, iekrājot 14 punktu pārsvaru.

Iegūto pārsvaru jelgavnieki droši sargāja, turklāt 28. minūtē viesu handikaps pieauga līdz 24 punktiem. Pēdējo ceturtdaļu, atsevišķi vērtējot, laukuma saimnieki gan uzvarēja, bet uz cīņas galarezultātu tas lielu rezonansi neatstāja.

Mājinieku rindās Kristaps Soldatenoks izcēlās ar 22 punktiem, bet viesiem Nauris Miezis nospēlētās 15 minūtēs guva 18 punktus.

Rietumu divīzijā liepājnieki ar piecās spēlēs iekrātiem astoņiem punktiem atrodas 3. vietā, bet nākamo spēli mūsējie aizvadīs 4. novembrī izbraukumā ar ”Bausku”.

Savus skatītājus neiepriecināja arī ”Grobiņa”, kas ar 74:90 (22:14, 17:24, 17:27, 18:25) piekāpās ”Spars/Ventspils Augstskola”.

Zaudētājiem Kristaps Miglinieks guva 17 punktus, bet ventspilniekiem Toms Markuss Salnājs palepojās ar 18 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām.

Laukuma saimnieki pēc biklā sākuma aizvadīja produktīvu pirmās ceturtdaļas galotni, devītajā minūtē sasniedzot desmit punktu pārsvaru. Turpinājumā grobiņnieku uzbrukums pamatīgi iestrēga, piecu minūšu laikā mūsējie no spēles iemeta tikai vienu grozu, tikmēr viesi izlīdzināja rezultātu.

Vēl līdz trešās ceturtdaļas vidum mūsējie turējās dažu punktu attālumā (51:47), bet, sākoties cīņas noslēdzošajam posmam, iniciatīvu jau uz brīdi pārņēma ventspilnieki.

Pēdējo reizi grobiņnieki vadībā pabija 35. minūtē, kad pēc Kristapa Miglinieka divpunktu metiena rezultāts kļuva 71:70. Galotni grandiozi aizvadīja viesi un, četru minūšu laikā gūstot 20 punktus, nosvēra svaru kausus sev par labu.

Stārķi ar nopelnītiem pieciem punktiem četrās spēlēs atrodas 9. vietā. Nākamo Nacionālās līgas spēli ”Grobiņa” aizvadīs 5. novembrī izbraukumā ar BS ”Tukums/TSS”.

Reģionālajā basketbola līgā sekmīgi sezonu turpina aizvadīt ”Nīca/Bli”, kas izbraukumā ar 98:81 (37:17, 21:24, 13:10, 27:30) uzvarēja BK ”Jaunpils”.

Nīcenieki izcīnīja ceturto uzvaru aizvadītajās četrās cīņās un turnīra tabulā atrodas 2. vietā.

Galveno stūrakmeni uzvaras izcīnīšanā viesi ielika jau pirmajā ceturtdaļā, rezultatīvā spēlē iekrājot 20 punktu pārsvaru, bet turpinājumā panāca arī 45:20. Mājinieki 24. minūtē pievilka līdz mīnus 12, tomēr vājuma mirklis tika ātri pārvarēts, un mūsējie atjaunoja drošu pārsvaru.

Gunārs Rodovičs spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un guva 27 punktus, bet mājiniekiem 20 punkti Mareka Doroškeviča kontā. 12. novembrī ”Nīca/Bli” savā laukumā uzņems ”LBTU”.