Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Nīcenieki Rietumu zonā bez zaudējumiem

”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā neveiksmīgus mačus aizvadīja abas mūsu vienības un piekāpās saviem oponentiem, savukārt Reģionālajā basketbola līgā ”Nīca/Bli” turpina krāt uzvaras un Rietumu zonā kļuvusi par vienīgo komandu, kas nav izjutusi zaudējuma rūgtumu.

15.11.2022 06:01

”Grobiņa” savā laukumā ar 66:102 (8:32, 15:25, 24:24, 19:21) piekāpās BK ”Jelgava”, nopelnot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Rietumu zonā grobiņnieki sešās spēlēs tikuši pie viena panākuma un noslīdēja uz priekšpēdējo 10. vietu.

Mačā ar jelgavniekiem mājiniekiem īpaši nesekmējās pirmajā ceturtdaļā, kur pie pirmajiem punktiem izdevās tikt vien piektajā minūtē. Arī turpinājumā mūsējiem nesekmējās ar precizitāti, un septītajā minūtē rezultāts kļuva jau 22:2 viesu labā.

Jelgavnieki pie sasniegtā neapstājās, audzēja pārsvaru, kurš otrās ceturtdaļas vidū pārsniedza 30 punktu robežu. Otrajā puslaikā cīņas ritējums nedaudz izlīdzinājās, bet tas netraucēja viesiem izcīnīt graujošu uzvaru.

Mūsējie šajā mačā izmeta 37 tālmetienus, bet grozā iekrita vien pieci raidījumi. Par rezultatīvāko grobiņnieku rindās ar 15 punktiem kļuva Jānis Ķudis.

Nākamo spēli ”Grobiņa” aizvadīs 23. novembrī savā laukumā ar BK ”Liepāja/LSSS”.

Tikmēr BK ”Liepāja/LSSS” krietni līdzīgākā mačā savu skatītāju priekšā ar 65:76 (18:18, 14:22, 17:19, 16:17) zaudēja BK ”Ķekava”.

Pirmajā ceturtdaļā mačs ritēja ar mainīgām sekmēm – sākotnēji nelielā vadībā atradās laukuma saimnieki, bet tad dažu punktu pārsvaru ieguva viesi. Vēl 11. minūtē liepājnieki panāca 21:18, bet turpinājumā iniciatīvu pārņēma ķekavnieki un, veicot 11:3 izrāvienu, ieguva jūtamāku handikapu.

Līdz mača beigām viesu pārsvars turējās desmit punktu robežās un mūsējiem intrigu izveidot neizdevās.

Ķekavniekiem galvenais vilcējspēks bija Eduards Avotiņš, kurš guva 32 punktus. Liepājnieku rindās ar 21 punktu izcēlās Kristaps Soldatenoks.

Mūsējie zaudēja trešo maču pēc kārtas un ar trim uzvarām septiņos mačos turnīra tabulā atrodas 7. vietā.

No uzvaras uz uzvaru turpina soļot ”Nīca/Bli”, kas savā laukumā dominēja visas cīņas garumā un savā laukumā ar 97:55 (24:15, 21:13, 21:13, 31:14) pieveica ”LBTU”.

Nīcenieki uzvarā izcīnīja 60 atlēkušās bumbas, kas bija viens no uzvaras stūrakmeņiem. Arnis Ate mājiniekiem guva 31 punktu, bet Roberts Krastiņš pievienoja 22 acis.

Mūsējie ar piecām uzvarām piecos mačos atrodas turnīra tabulas vadošo komandu pulkā, bet nākamo cīņu ”Nīca/Bli” aizvadīs 25. novembrī izbraukumā ar BK ”Mitausports”.