Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Nīcenieki uzvar bez rezervistiem

“Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā BK “Liepāja/LSSS” pēc diviem zaudējumiem sarūpēja divus panākumus, bet BK “Grobiņa” joprojām nejaudā nomukt no neveiksmju takas. Savukārt Reģionālajā basketbola līgā “Nīca/BLi”, cīnoties bez maiņām, turnīrā izcīnīja devīto uzvaru.

18.01.2024 06:30

LBL2 turnīrā nedēļas laikā divas uzvaras izcīnīja BK “Liepāja/LSSS”.

Vispirms liepājnieki savā laukumā ar 77:60 (22:12, 18:19, 19:15, 18:14) pārspēja “DSN/Turība”, bet turpinājumā viesos ar 81:73 (22:22, 14:21, 14:23, 31:7) uzvarēja “RTU”.

Pirmajā duelī lauvas vadībā izvirzījās jau mača sākumā un vadības grožus neizlaida līdz cīņas beigām.

Uzvaras pamatā bija mājinieku augstāka metienu precizitāte divpunktniekos (58:48 %) un izteikti tālmetienos (38:7 %).

Mūsējiem četri basketbolisti katrs guva vairāk par desmit punktiem, bet ražīgākais ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija komandas kapteinis Henriks Bajārs.

Pavisam cits scenārijs ritēja izbraukuma mačā, kur mūsējie noslēdzošo ceturtdaļu iesāka ar 16 punktu deficītu, tomēr lauza cīņas gaitu.

Mājinieki četras minūtes nerealizēja nevienu metienu, kamēr viesi, veicot 13:0 izrāvienu, pietuvojās viena precīza tālmetiena attālumā.

Studenti ceturtdaļas vidū atbildēja ar četriem punktiem, bet lauvas vairs nebija apturamas un saplosīja rīdzinieku aizsardzību.

Uzvarētāju labā 15 punktus guva Kristaps Soldatenoks, bet Henriks Bajārs pievienoja 13 acis un 16 bumbas zem groziem.

Liepājnieki 13 spēlēs iekrājuši astoņas uzvaras un Rietumu zonas turnīra tabulā atrodas 5. vietā. BK “Liepāja/LSSS” 18. janvārī savā laukumā uzņems BS “Tukums/TS”.

Tikmēr BK “Grobiņa” iegrimusi zaudējuma čūkslī un kārtējā mačā izbraukumā ar 69:96 (20:15, 15:31, 14:26, 20:24) piekāpās “DSN/Turība”.

Dzērves šajā mačā sakrāja 26 kļūdas, savukārt studenti 16 reizes pārtvēra mūsējo piespēles.

Mājiniekiem produktīvi darbojās vienības rezervisti, atzīmējoties ar 61 punktu, bet grobiņnieku soliņš atbildēja ar 11 acīm.

Rezultatīvākais viesiem ar 19 punktiem bija Viesturs Birsāns. BK “Grobiņa” ar divām uzvarām 13 spēlēs atrodas turnīra tabulas 8. vietā. Nākamo spēli kurzemnieki aizvadīs 20. janvārī savā laukumā ar “RTU”.

Reģionālajā basketbola līgā “Nīca/BLi” viesos devās vien piecu spēlētāju sastāvā, bet tas netraucēja ar 68:61 (18:14, 20:17, 15:18, 15:12) pieveikt BK “Dartija”.

Spēlējot bez maiņām, nīcenieki teju visu maču atradās nelielā vadībā, mazāk kļūdījās (10:20), naskāk pārtvēra oponentu piespēles (16:5) un sarūpēja iecavniekiem septīto zaudējumu.

Uzvarētāju labā 32 punktus guva Arnis Ate.

LBL3 Rietumu zonas turnīra tabulā nīcenieki ar deviņām uzvarām 12 cīņās ieņem 2. pozīciju. 26. janvārī “Nīca/BLi” viesos sacentīsies ar BK “Jaunpils”.