Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Nīcenieki uzvar, Grobiņa un Liepāja piekāpjas

Nedēļas nogalē visas trīs mūspuses vienības aizvadīja mačus Latvijas basketbola zemākajās līgās. Reģionālajā līgā pie otrā panākuma divās spēlēs tika ”Nīca/Bli”, bet ”Ramirent” Nacionālajā līgā liepājnieki un grobiņnieki laukumu pameta zaudētāju statusā.

18.10.2022 06:00

Veiksmīgi sezonu iesākusi ”Nīca/Bli” vienība, kas Reģionālajā līgā izcīnīja otro uzvaru. Mūsējie izbraukumā devās astoņu basketbolistu sastāvā un ar 84:69 (22:14, 21:20, 25:13, 16:22) uzvarēja ”Mārupes SC”.

Rezultatīvākais nīcenieku rindās ar 25 punktiem, 9 atlēkušajām bumbām, 5 rezultatīvām piespēlēm bija Roberts Krastiņš, savukārt double-double pievienoja Andžs Korps (15+10) un Pauls Bergs (18+11).

Viesi šajā duelī uzrādīja augstu divpunktu metienu precizitāti (61%) un bija ievērojami pārāki cīņā par atlēkušajām bumbām (49:27).

Mārupiešiem absolūti nesekmējās rezultatīvi iejusties cīņā, jo pirmo grozu mājinieki guva vien sestajā minūtē, kad mūsējie jau bija iekrājuši 12:0 pārsvaru.

Laukuma saimniekiem otrās ceturtdaļas sākumā izdevās pietuvoties līdz piecu punktu deficītam, tomēr dažu minūšu laikā viesi atjaunoja pārsvaru, kas bija lielāks par desmit punktiem.

Kopumā nīcenieki droši kontrolēja spēli, un tikai dažbrīd mārupiešiem izdevās palīst zem šīs desmit punktu atzīmes, bet trešās ceturtdaļas izskaņā mūsējo pārsvars pieauga līdz 67:45.

Cīņas noslēdzošajā posmā viesiem epizodiski iezagās nelieli vājuma mirkļi, bet tas uzvaras saldmi vairs neapdraudēja. 21. oktobrī ”Nīca/Bli” savā laukumā uzņems BK ”Roja”.

”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā BK ”Liepāja/LSSS” savā laukumā ar 74:79 (18:14, 17:19, 23:18, 16:28) piekāpās ”Spars/Ventspils Augstskolai”.

Pirmajā puslaikā cīņa ritēja līdzīgi, bet nelielā vadībā šīs 20 minūtes atradās laukuma saimnieki.

Trešajā ceturtdaļā mūsējiem izdevās nedaudz attālināties no sāncenšiem, un 25. minūtē mājinieku pārsvars sasniedza 12 punktus (49:37). Ventspilnieki pieprasīja minūtes pārtraukumu un, uzreiz veicot 9:0 izrāvienu, atgrieza mačā intrigu.

Noslēdzošajā ceturtdaļā vadību jau pārņēma viesi, lai gan viņu pārsvars nebija liels. Galotnē liepājnieki pārgāja uz soda pelnīšanas taktiku, bet šoreiz tas nelīdzēja, un ventspilnieki svinēja uzvaru.

Laukuma saimnieku rindās Frederiks Meinarts guva 19 punktus un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas.

BK ”Liepāja/LSSS” turnīra tabulā atrodas 5. vietā un nākamo spēli aizvadīs 22. oktobrī izbraukumā ar BS ”Tukums/TSS”.

”Grobiņa” arī savus skatītājus neiepriecināja un ar 65:82 (13:22, 19:19, 11:24, 22:17) zaudēja ”Kandavai/Anzāģei”.

Viesi startā panāca 11:2, bet grobiņnieki 8. minūtē samazināja pretinieka pārsvaru līdz diviem punktiem.

Pārņemt iniciatīvu stārķiem gan neizdevās, un otrās ceturtdaļas vidū kandavnieku pārsvars pārsniedza desmit punktus. Izteikti mūsējiem nesekmējās otrā puslaika ievadā, kad oponenti veica 15:3 izrāvienu, bet rezultāts tobrīd ilūzijas neraisīja – 35:56.

Turpinājumā kardinālas izmaiņas rezultāta izteiksmē vairs nenotika, un ”Grobiņa” sezonā nopelnīja otro zaudējumu, kas šobrīd turnīra tabulā dod 8. pozīciju.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Gatis Jagmins.

28. oktobrī ”Grobiņa” savā laukumā uzņems ”Spars/Ventspils Augstskolu”.