Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Niedola – labākā cīnītāja par atlēkušajām bumbām Eiropas čempionātā

21.07.2008 13:06

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlases uzbrucēja Sabīne Niedola kļuva par aizvadītā Eiropas čempionāta A divīzijā labāko cīnītāju par atlēkušajām bumbām, vēsta turnīra oficiālā mājaslapa internetā. Tikai 17 gadus vecā Niedola Eiropas čempionātā vidēji ik mačā izcīnīja 14,3 atlēkušās bumbas – pavisam kopā 114. Otrās vietas īpašniece lietuviete Gintare Petronaite caurmērā izcīnīja 11,5 atlēkušās bumbas, bet trešā labākā cīnītāja par atlēkušajām bumbām bija Ukrainas izlases spēlētāja Aleksandra Pristupa – desmit bumbas zem groziem.

Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Niedola ar vidēji spēlē gūtajiem 17,8 punktiem ierindojās ceturtajā vietā. Par Eiropas čempionāta rezultatīvāko basketbolisti ar vidēji ik mačā gūtajiem 21,9 punktiem kļuva Melnkalnes izlases spēlētāja Snežana Aleksiča. Pirmajā divdesmitniekā iekļuva arī Latvijas basketboliste Baiba Eglīte, kura vidēji guva 11,9 punktus.

Metienus no spēles Niedola realizēja ar 50,5 procentu precizitāti (99 izmesti, 50 iemesti), un tas viņu ierindoja trešajā vietā. Par precīzāko Eiropas čempionāta metēju kļuva Baltkrievijas izlases spēlētāja Natālija Kožuna – 52,3 procenti.

Latvijas izlases basketboliste Baiba Eglīte kļuva par Eiropas čempionāta astoto labāko piespēļu dalītāju – vidēji ik mačā 1,9 piespēles. Visvairāk piespēles – 3,3 – atdeva ukrainiete Arina Lisika. Liene Neimane ar 1,4 piespēlēm ieņēma 19.vietu.

Niedola Eiropas čempionātā savāca sešus “double-double” un šajā statistikas rādītājā dalīja pirmo vietu ar Petronaiti.

Jau ziņots, ka svētdien Latvijas izlase ar rezultātu 59:80 zaudēja Ukrainai un Eiropas čempionātā izcīnīja sesto vietu.

U-20 izlasē šogad varēja spēlēt 1988.gadā un agrāk dzimušas basketbolistes, tomēr tikai četras spēlētājas bija dzimušas šajā gadā, bet pārējās varēs spēlēt arī nākamajos gados. Divas basketbolistes dzimušas 1989.gadā, četras dzimušas 1990.gadā, bet Sabīne Niedola un Kristīne Vītola ir dzimušas 1991.gadā. Tātad sešas no šīm basketbolistēm pēc turnīra varēs pievienoties U-18 izlasei, kas šogad atkal centīsies izkļūt no Eiropas čempionāta B divīzijas.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas U-20 izlase jūnijā divās pārbaudes spēlēs ar 88:68 un 73:64 pārspēja Lietuvas vienaudzes, bet turnīrā čempionāta norises vietā Itālijā latvietes ar 80:86 zaudēja Slovākijai, ar 69:64 pieveica Bulgāriju un ar 64:66 piekāpās Itālijai.

U-20 izlasi šogad trenē Aivars Vīnbergs.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionātā ierindojās 12.vietā, savukārt 2005.gadā Aināra Čukstes un Aigara Neripa vadītā U-20 sieviešu valstsvienība izcīnīja bronzas medaļas Eiropas čempionātā Čehijā.

Latvijas U-20 sieviešu izlases sastāvs startam Eiropas čempionātā: Baiba Eglīte, Anna Gailīte, Liene Jēkabsone, Anete Klintsone, Signe Langenfelde, Liene Neimane, Sabīne Niedola, Karlīne Nīmane, Diāna Ozoliņa, Alise Pīterniece, Anete Šteinberga un Kristīne Vītola.